- W niedzielę msza o godz. 11.30 w kościele pod wezwaniem św. Mateusza będzie mszą żałobną - mówi prezydent Zbigniew Dychto. - Miała to być msza rocznicowa, ale to będzie w drugiej kolejności.

W sobotę o godzinie 20.30 w sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego przy ulicy Jana Pawła II uroczysta msza święta, zamówiona przez radnych Rady Miejskiej i Rady Powiatu Pabianickiego. Przewodniczy biskup Ireneusz Pękalski.

- Jej intencja zostanie rozszerzona o modlitwę za osoby, które zginęły w katastrofie, a przede wszystkim za prezydenta Lecha Kaczyńskiego i honorowego obywatela Pabianic, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego - mówi Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej.

Po mszy świętej o 21.37 – w godzinie śmierci Papieża Polaka – przy pomniku na placu kościelnym, odbędzie się apel papieski i zostaną złożone wiązanki kwiatów.

W niedzielę o 11.30 w kościele św. Mateusza miała być odprawiona msza św. w intencji pomordowanych oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy policji państwowej i administracji. Po mszy nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni katyńskiej.

- Będzie to też jednak msza w intencji osób, które zginęły w sobotniej tragedii lotniczej w Smoleńsku - mówi Adam Marczak, sekretarz miasta.

 O godz. 19.30 w sobotę w kościele w Dobroniu masza za zmarłych w katastrofie lotniczej.