- Dostaliśmy wstępny projekt nasadzeń i teraz wprowadzamy nasze poprawki i sugestie – informuje Bogdan Piotrowski, kierownik Administracji nr 4 w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
 
W tym roku nasadzenia drzew i krzewów odbędą się na terenie Administracji nr 4. Będzie to już ostatnie zadanie, które zakończy czteroletni projekt.
 
- Chcemy, żeby powstały zielone enklawy między blokami – dodaje Piotrowski. - Nie możemy posadzić drzewek i krzewów na rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych czy doprowadzających ciepło do bloków.
 
Pracownicy administracji uwzględniają też miejsca na planowane śmietnikowe pergole i parkingi, gdzie nie ma sensu teraz sadzić krzaków.
Kompleksowe nasadzenia krzewów i drzew na terenach Administracji nr 1, 2 i 5 zakończono w 2013 roku. Tutaj między blokami posadzono niemalże 90.000 roślin. W zeszłym roku zazieleniło się w Administracji nr 3, gdzie posadzono ponad 21.000 roślin. Obok drzew iglastych zostały posadzone krzewy liściaste i iglaste. Liczący ponad 40 lat drzewostan został uzupełniony m.in. o sosny, świerki, ligustry, irgi, derenie, jałowce, forsycje, tawuły i krzewuszki. Teraz przed nami ostatni etap wieloletniego projektu, polegający na zagospodarowaniu terenów zielonych w zasobach PSM. 
 
- Początek nasadzeń planowany jest na przełom sierpnia i września – mówi kierownik Administracji nr 4.