Po kostce przejdziemy Żeromskiego po stronie kościoła od Zamkowej do Partyzanckiej. Trwają prace brukarskie w całym mieście. 320 metrów kw. kostki brukowej jest układanych na Podleśnej. 
 
- Nowy chodnik dostaje odcinek od 20 Stycznia do uliczki osiedlowej – mówi Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej.
 
Prace wykonuje firma Lear z Bełchatowa, która wygrała przetarg na remont chodników. Położą kostkę brukową na Piotra Skargi (od Nawrockiego do 3 Maja) po stronie Biedronki. Wejdą też na Żelazną, by po stronie wschodniej położyć chodnik (od Partyzanckiej do Karniszewickiej). Na Kościuszki wymienią nawierzchnię po stronie zachodniej, a na Ewangelickiej zrobią porządek na chodniku przy kaplicy. Położą też chodnik na Wschodniej (od Dobrej do Spornej) i na św. Jana po stronie zachodniej (od Partyzanckiej do Karniszewickiej). Koszt kostki i jej ułożenie zostały wycenione na 317.620 zł. Wszystkie prace mają się zakończyć do 31 sierpnia.
 
Kolejna firma, Trista-Bruk za 369.804 zł położy kostkę na Poniatowskiego, Szarych Szeregów, Mokrej i Grota-Roweckiego. Czas mają do 31 października.
Na Karniszewickiej (od Wspólnej do Torowej przy kościele) chodnik zrobi firma Wiśniewska ZRD z Łodzi. Wejdzie też na Powstańców Warszawy i wyłoży kostką stronę wschodnią. Koszt prac brukarskich i kostki: 284.234 zł.
 
Ta sama firma weszła już na Żeromskiego i robi chodnik vis a vis policji. Dzięki temu pojawią się tutaj też miejsca parkingowe. Po kostce przejdziemy od Zamkowej do Partyzanckiej. Mają też zrobić chodnik na Południowej (od Orlej do Moniuszki). Te prace i kostka są wycenione na 242.960 zł.