Przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak (BSR) dostanie w grudniu 2.200 zł, a jego zastępcy Waldemar Flajszer (PiS) i Marek Ciechański (PO) po 1.836 zł. Jarosław Habura i Robert Kraska wezmą po 1.800 zł, a pozostali przewodniczący komisji - po 1.500 zł. Zastępcy dojeżdżający będą mieli wypłacone 1.300 zł, a zamieszkali w Pabianicach – 1.280 zł. Zwykły radny jest wyceniony na 1.100 zł.

Szefem Komisji Budżetu i Finansów jest Jarosław Habura (BSR), a jego zastępcą Sławomir Jabłoński (PO). Marcin Woski (PiS) jest przewodniczącym Komisji Statutowo-Regulaminowej. Zastępować go będzie Jadwiga Wadowska-Gryzel (PO). Komisja Oświaty i Wychowania dostała za szefa Andrzeja Kurzawskiego (PO), zastępcą jest Włodzimierz Stanek (PiS). Łukasz Stencel (PO) szefuje Komisji Spraw Obywatelskich, Promocji i Rozwoju Powiatu. Na zastępcę dostał Bogdana Piotrowskiego (SLD). Krzysztof Pacholak (PO) razem z Pawłem Kanią (PSL) poprowadzą Komisję Infrastruktury Technicznej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Robert Kraska (SLD) został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Na zastępcę weszła Monika Pawlak-Szpotan (PO).

- Od stycznia wypłaty dla radnych zmaleją średnio o 200 zł – mówi Małgorzata Twardy, szefowa Biura Rady Powiatu. - Jest to zgodne z regulaminem i ustawą budżetową.
Mniejsze wypłaty będą obowiązywać przez cały rok.