W Pabianickim Centrum Medycznym zakończyły się szczepienia nauczycieli.

- Osoby, które się zgłosiły i nie miały przeciwwskazań zostały zaszczepione. Pojedyncze osoby zostały odroczone – informuje Tomasz Mackiewicz, koordynator do spraw szczepień w PCM.

Obecnie wznowiono fazę szczepienia grupy „0”. Została przerwana z powodu braku szczepionek. Na pierwszą dawkę z tej grupy czeka 150 osób. To w większości farmaceuci pracujący w aptekach i osoby zgłoszone przez firmy farmaceutyczne. W tym tygodniu ma być zaszczepionych łącznie 350 osób. Cały czas trwają szczepienia seniorów.

- Z trudnościami, bo szczepionki przychodzą z opóźnieniem, ale te szczepienia są realizowane – podsumowuje Tomasz Mackiewicz.

Zapisywane na szczepienia są kolejne grupy seniorów. Akcja ma przebiegać szybciej, bo będą szczepieni preparatem AstraZeneca, z którym na razie nie ma problemów jeśli chodzi o opóźnienia w dostawach. Na szczepienie tym preparatem zapisywani byli pacjenci mający 69 lat. Dzięki wydłużeniu odstępów między jedną a drugą dawką szczepienia będą szły szybciej.

Dzisiaj (czwartek) ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 67 i 68 lat. Rejestracja trwa od 18 do 20 marca.

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej również oni będą szczepieni preparatem firmy AstraZeneca.

W poniedziałek 22 marca rozpoczną się zapisy dla osób w wieku 66 i 65 lat, a w czwartek 25 marca wznowione będą zapisy dla seniorów powyżej 70 lat.

Szczepienia osób w wieku 69 lat mają rozpocząć się, według przyjętego harmonogramu, w poniedziałek 22 marca, a tydzień później 29 marca ruszą szczepienia dla służb mundurowych.