Przez 6 dni policjanci z pabianickiej drogówki czuwali przede wszystkim nad bezpieczeństwem osób odwiedzających okoliczne nekropolie. Szczególną uwagę skupili na przekraczaniu limitów prędkości, stanie trzeźwości i stanie psychofizycznym kierujących pojazdami oraz na nieprawidłowym zachowaniu kierowców wobec pieszych.

O ile przy cmentarzach nie doszło do wypadków i innych niebezpiecznych sytuacji, na drogach powiatu nie było już tak kolorowo. W ciągu sześciu dni odnotowano 18 kolizji i jeden wypadek.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 1 listopada na skrzyżowaniu ulic „Waltera” Jankego i Smugowej. O godz. 15.25, na skrzyżowaniu w pobliżu Biedronki zderzyły się volkswagen passat i nissan. Passat jechał ul. „Waltera” Jankego w stronę ul. Nawrockiego. W tym czasie na skrzyżowanie wjechał ulicą Smugową nissan.

– Nadjechał z lewej strony kierującego passatem – informuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

45-letni kierowca nissana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Auta zderzyły się. Na miejsce przyjechała policja drogowa i karetka pogotowia. Kierujący passatem 68-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala z podejrzeniem urazu głowy.

Volkswagenem jechało troje pasażerów w wieku 36 i 65 lat. Nic im się nie stało. Bez szwanku wyszedł z opresji kierowca nissana. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to on odpowiada za to zdarzenie. Dostał mandat i punkty karne.

– Zdarzenie zaklasyfikowano jako kolizję – informuje sierż. sztab. Jachimek. – Po badaniach w szpitalu okazało się, że kierowca passata nie wymagał hospitalizacji.

Ponadto policjanci przeprowadzili 212 kontroli pojazdów, podczas których ujawnili 81 przekroczeń dozwolonej prędkości. Zatrzymano dwóch kierujących, którzy nie mieli uprawnień, by wsiąść za „kółko”.

W ubiegłym roku bilans policyjny przedstawiał się podobnie. Odnotowano wówczas 18 kolizji i jeden wypadek drogowy. Zatrzymano też 2 kierujących pod wpływem alkoholu.