Od 15 lipca do 2 sierpnia potrwa nabór wniosków do miejskiego programu dofinansowania wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródło ciepła.

O dotację mogą starać się właściciele lokali mieszkalnych lub budynków jednorodzinnych. Wyniesie • do 3 tys. zł przy wymianie kopciucha na pompę ciepła typu powietrze/powietrze, kocioł zgazowujący drewno o podwyższonym standardzie, kocioł na pellet o podwyższonym standardzie lub piec na pellet • do 5 tys. zł przy wymianie na kocioł gazowy kondensacyjny lub ogrzewanie elektryczne • do 7 tys. zł przy wymianie na gruntową pompę ciepła, pompę ciepła typu powietrze/woda lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Pieniądze można otrzymać na wydatki związane z zakupem nowego źródła ciepła, niezbędne projekty i dokumentacje, demontaż palenisk/kotłów, wykonanie lub modernizację wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, montaż wkładu kominowego oraz opłaty przyłączeniowe do sieci gazowej lub miejskiej sieci ciepłowniczej. Ważne, żeby zakończyć i rozliczyć inwestycję do 15 listopada 2024 r. Żeby było jeszcze taniej, dotację z programu miejskiego można połączyć z krajowymi programami „Czyste powietrze” i „Ciepłe mieszkanie” (np. jako wkład własny) i uzyskać wsparcie nawet do 100 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Nabór wniosków do miejskiego programu wymiany kopciuchów potrwa do 2 sierpnia. Będzie prowadzony do wyczerpania pieniędzy przeznaczonych na dotację.

Wszystkie formalności można załatwić w Urzędzie Miejskim – wnioski do wymienionych programów przyjmuje Referat Programów Priorytetowych, ul. św. Jana 4, pok. 25, tel. 42 22 54 625 lub 509 309 848.