Pabianiccy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież mienia. 27-latek wszedł do otwartego domu i wyniósł z niego artykuły spożywcze oraz odzież. Swoje zachowanie tłumaczył nadmiarem wypitego alkoholu. Został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w lipcu bieżącego roku na ulicy Pięknej. 27-latek skorzystał z tego, że właściciel budynku  nie zamknął drzwi. Mężczyzna niepostrzeżenie wszedł do środka i dokonał kradzieży.
Jego łupem padły artykuły spożywcze i odzież. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę 1000 złotych.
Kryminalni z pabianickiej komendy, znając lokalne środowisko przestępcze oraz dysponując nagraniem z kamery  ustalili sprawcę kradzieży.
Poszukiwania sprawcy trwały do 4 sierpnia 2023 roku. O godzinie 3.20 na ulicy Zamkowej , zauważyli go  funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.
Mężczyzna, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało niemal 1,3 promila alkoholu w organizmie.
Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczył nadmiarem spożywanego alkoholu.
Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ pabianiczanin działał w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.