Uroczyste nabożeństwo z tej okazji miało miejsce 6 sierpnia. Jego oprawę muzyczną zapewniła pastorowa Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran) oraz pan Szymon Masłowski (organy). W trakcie nabożeństwa życzenia złożyli współpracownicy biskupa: wikariusz diecezjalny ks. Arkadiusz Raszka oraz diakon Paweł Gumpert. Gratulowali także radni parafii w Pabianicach oraz przedstawiciele parafii z Łasku i ze Zduńskiej Woli, w których bp Jan Cieślar pełni funkcję proboszcza administratora. Dziękowano także pastorowej Magdalenie Hudzieczek-Cieślar za zaangażowanie w parafii.

Ksiądz biskup Jan Cieślar urodził się 10. września 1967 roku w Cieszynie. Jego rodzinną parafią jest zbór w Ustroniu. W latach 1987 – 1993 studiował na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, w której do dziś jest także wykładowcą. 24. lipca 1993 r. został ordynowany w kościele ewangelickim w Zabrzu, po czym został skierowany do służby jako wikariusz w swej rodzinnej parafii w Ustroniu. W latach 1994 – 1996 był wikariuszem w parafii św. Mateusza w Łodzi. Pod koniec 1996 roku przybył jako proboszcz-administrator do parafii w Pabianicach, następnie został przez wiernych wybrany proboszczem. Od tego czasu związany jest z naszą parafią.

W Polsce Centralnej znalazł swą drugą ojczyznę. Dał się poznać nie tylko wiernym, ale i mieszkańcom naszego miasta, jako bardzo dobry kaznodzieja, porywający swą wiedzą prelegent, znawca dziejów protestantyzmu oraz przyjaciel ruchu ekumenicznego. Dzięki jego zaangażowaniu udało się odnowić kościół parafialny (lata 2000 – 2002) a także kaplicę cmentarną – mauzoleum Kindlerów (lata 2019 – 2021). Wspólnie ze swoją małżonką sprawili, że kościół ewangelicki w Pabianicach stał się miejscem koncertów, prelekcji, wernisaży, świątynią tętniącą kulturą.