12 lipca w parafii ewangelicko-augsburskiej (ul. Zamkowa 8) odbędzie się koncert charytatywny z cyklu „Letnie spotkania z Jazzem Madame Chromatique”. Dochód z tego wydarzenia wesprze Fundację Hospicjum przy Łupkowej oraz organizację zajęć plastycznych podczas bezpłatnych półkolonii dla 100 dzieci w projekcie Art. Parasol.

Plejaden Quartet zagra w składzie: Paul Schwingenschlögl – trąbka, flugelhorn. To austriacki muzyk wielu talentów. Komponował dla teatru, filmu, muzyki współczesnej i współczesnego jazzu. Koncertował w wielu krajach Europy, USA, Indiach, Hongkongu i Uzbekistanie, występując z renomowanymi muzykami jazzowymi, takimi jak m.in.: Gil Evans, Lew Soloff, George Adams czy John Surman. Jego liczne wydawnictwa płytowe i nagrania radiowe obejmują różne rodzaje jazzu, muzykę świata, blues, funk, awangardowy rock i soul.

Kubi Kubach – kontrabas. Od 1978 był jednym z założycieli grupy Bajazzo, w latach 1979-1983 studiował na kontrabasie i gitarze basowej w Akademii Muzycznej „Hanns Eisler” w Berlinie. W 1983 roku dokonał pierwszych nagrań z Bajazzo. W kolejnych latach został członkiem tria Helmuta Forsthoffa i zespołu Hannesa Zerbe (Rondo a la Fried 1992). W 2007 roku Kubach założył wraz z Uli Lenzem i perkusistą Zamem Johnsonem trio jazzowe nowoczesne „105 Lenz Kubach Johnson”, które w 2013 roku odbyło tournée po Libii. Od tego czasu grał także w trio Friedhelma Schönfelda, z którym nagrał kilka albumów.

Denis Stilke – perkusja. Koncertuje z różnymi jazzowymi zespołami z różnych krajów. Jest także autorem kilku podręczników do gry na marimbie i werblu oraz jurorem w „Jugend Musiziert”. Dzięki swojej wszechstronności zagrał na ponad 25 produkcjach (CD/LP) o bardzo różnych stylach, takich jak metal, ambient, musical, world music i jazz.

The Gospel Time powstał w 2007 roku i od tej pory nieustannie zaraża ogromną pasją oraz wielką energią i mocą muzyki gospel. Zespół wystąpił m.in. w półfinale Must Be The Music – Tylko Muzyka na antenie Polsatu, w programie Mam Talent, Dzień Dobry TVN. W repertuarze grupy znajdują się zaaranżowane do stylu gospel utwory różnych gatunków muzyki, np.: Lord, You are awesome – William Murphy, Empire state of mind – Alicia Keys, All You Need Is Love – The Beatles, Respect – Aretha Franklin, Happy – Pharell Williams.

Koszt biletów na koncert w Pabianicach to 80 zł. Dostępne są na stronie www.kupbilecik.pl lub w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury, od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-16.00. Początek koncertu o godz. 19.00.