Dzisiaj odbył się 296. pabianicki parkrun. Były to równocześnie 7. urodziny tego wydarzenia w Pabianicach. Przyszło dużo więcej biegaczy niż zazwyczaj, bo aż 57.

- Była bardzo fajna pogoda do biegania i rewelacyjna wręcz frekwencja. Tylu biegaczy na starcie bywa bardzo rzadko. Mogę jedynie powiedzieć, że na jednym z biegów w październiku 2016 roku zameldowały się 62 osoby – mówi Maciej Poros, organizator parkrun w Pabianicach.

Tym razem na starcie odmeldowały się władze miasta. Pobiegł prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz wiceprezydent Marek Gryglewski. Dopingowali wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska i starosta pabianicki Krzysztof Habura. W biegu udział wzięli również przedstawiciele Pabianickiego Centrum Medycznego: prezes Witold Olszewski oraz dyrektor Adam Marczak.

Bieg obstawiało 9 wolontariuszy.

- Bez nich nie byłoby parkrunu – mówi Maciej Poros. - Do obsługi biegu potrzebne są minimum cztery osoby.

Z okazji urodzin władze miasta przyniosły szampany. Były to trunki bezalkoholowe. Do tego każdy uczestnik wydarzenia zjadł tort przygotowany specjalnie na tę okazję.

- Podziękowania dla wszystkich którzy dołożyli swoją cegiełkę do urodzin i zrzucili się na torta. Dziękujemy za kupno szampanów, przywiezienie stołu i za pięknego balona z „siódemką”, którego dostaliśmy od władz miasta – dodaje Maciej Poros.

W tej edycji parkrun zadebiutowało 12 osób: Sebastian Janicki, Jacek Karcz, Teresa Brykowska, Adam Marczak, Edyta Olszewska, Witold Olszewski, Patrycja Jabłońska, Dariusz Guziński, Beata Adasiak, Grzegorz Mackiewicz, Marek Gryglewski i Tomasz Zybert. Byli również goście z Raszyna – bracia Umowscy.

- Przyjechaliśmy tutaj kibicować naszej żeńskiej drużynie piłki nożnej, która gra z PTC. Przy okazji mieliśmy okazję zobaczyć jak parkrun wygląda w Pabianicach. Bardzo przyjemnie się biegło. Do tego akurat trafiliśmy na świętowanie – mówi Paweł Umowski.

Swoje okrągłe biegi mieli: Kazimierz Makowski (120 parkrun), Adam Lewandowski (110), Paweł Karpiński (20), Jacek Użak ( 20 ) i Paweł Borowski (10).

Najszybciej na urodzinowego torta przybiegli: Wojciech Sowała z czasem 19:01 i Małgorzata Kleber – 24:59.

Wyniki możecie sprawdzić TUTAJ.

Bieg parkrun odbywa się w każdą sobotę o godz. 9.00 w Parku Wolności. Może wziąć w nim udział każdy. Wcześniej należy się zarejestrować.