17 maja partia Nowoczesna Ryszarda Petru wybrała władze pabianickiego koła. Przewodniczącym został Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dotąd Adamski udzielał się w Bloku Samorządowym Razem.

Zapytaliśmy Piotra Adamskiego, z jakich powodów chce kierować partią Nowoczesna.

- Tak wyszło – odpowiedział i urwał rozmowę telefoniczną, tłumacząc, że prowadzi samochód.

Jego zastępcą w Nowoczesnej została Gabriela Wenne-Błażyńska, członek zarządu Starostwa Powiatowego (także z BSR).

Członkami zarządu koła Nowoczesnej zostali: Izabella Walaszczyk Gross i Michał Piątkowski. Justyna Błażejewicz jest sekretarzem, a funkcję skarbnika pełni Gabriel Grzejszczak (startował w wyborach do Rady Miejskiej z list PO).

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ani Adamski, ani Wenne-Błażyńska nie zrezygnowali z działalności w BSR. Dziś ma się odbyć spotkanie Bloku w tej sprawie.

Oświadczenie Krzysztofa Górnego, przewodniczącego pabianickiej Solidarności: - Dziś podjąłem decyzję o wystąpieniu z Bloku Samorządowego Razem. Jako człowiek Solidarności nie mogę być w ugrupowaniu, które nie jest już apolityczne. A tak się stało, gdy pan Adamski i inne osoby z BSR zapisały się do Nowoczesnej. Nadal jako Solidarność będziemy wspierać naszego kandydata na prezydenta Grzegorza Mackiewicza, który też należy do Solidarności. Ale nasz udział w BSR na dziś jest zakończony.