23 radna została przedstawiona we wtorek (18 czerwca) na konferencji prasowej zorganizowanej przez Klub Radnych Koalicja dla Pabianic. Pani Anna była kandydatką klubu, która startowała z ramienia lewicy. W Radzie Miejskiej jest debiutantką.

- Anie znam od szkoły średniej i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest osobą niezwykle pomocną i zdeterminowaną do działania, bardzo pracowitą – zachwalała nową radną Aleksandra Stasiak wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. - Wierzę, że jej praca pozytywnie wpłynie na rozwój i funkcjonowanie miasta.

Pani Anna podziękowała za głosy wyborców i zapewniła mieszkańców o swojej gotowości do wytężonej pracy.

- Dołożę wszelkich starać aby państwa nie zawieść – mówiła na konferencji.

Kolejnymi tematami poruszonymi przez członków Klubu Radnych Koalicja dla Pabianic było dofinansowanie do wymiany starych pieców i absolutorium dla prezydenta, które będzie punktem środowej Ray Miejskiej. Gracjan Majewski mówil o budżecie obywatelskim.

- Budżet to szczególna forma konsultacji społecznych, w której mieszkańcy mają możliwość zadecydowania jak będziemy wydatkowali część miejskich pieniędzy – wyjaśniał radny. - Dziś przestępujemy do realizacji naszej obietnicy wyborczej i zaczynamy pracę nad nowym projektem budżetu obywatelskiego. Jeżeli chcemy uczynić z Pabianic lepsze miejsce do życia to musimy współpracować z mieszkańcami. Wierzymy, że niejednokrotnie ich propozycje zaskoczą nas swoją trafnością. Nasz projekt chcemy skonsultować z partnerami społecznymi, poddać głębokiej analizie prawnej a następnie zgodnie z zasadami oddać pod ocenę urzędników i prawników miasta. Dopiero taki projekt przedstawimy  radnym.