Rejonowa Rada HDK PCK w Pabianicach apeluje:

"Drodzy mieszkańcy Pabianic i powiatu pabianickiego!
Jak co roku w okresie wakacji brakuje "życiodajnego leku", jakim jest krew! Ma to związek z faktem, iż młodzi ludzie, którzy są "siła napędową" honorowego oddawania krwi, wyjechali na wakacje, a ci z honorowych krwiodawców, którzy pozostali, nie są w stanie tej nieobecności "załatać".

Co roku dzięki Wakacyjnej Kropli Krwi udawało się nam, organizatorom z Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, ten trudny okres przetrwać. Dzięki zaangażowaniu i nowym krwiodawcom krwi prawie nie brakowało. Aktualnie sytuacja jest wręcz dramatyczna!

Brakuje każdej grupy krwi, a w magazynach krwi jest jedynie tyle, aby ratować ludzkie życie w razie nagłych przypadków. Odwoływane są planowane od dawna operacje. Sytuację może zmienić wyłącznie (!!!) większa niż dotychczas liczba osób, które mogą (warunek pełnoletniość i zdrowie) zostać honorowymi krwiodawcami. Apelujemy do tych, którzy do tej pory jeszcze krwi nie oddawali – pomóżcie ratować ludzkie życie! Wystarczy odrobina dobrej woli, a w zamian otrzymacie Państwo wdzięczność tych, którym uratujecie życie! To bezcenne doświadczenie!

Nie ma cenniejszego leku niż krew i tylko człowiek może ją oddać dla drugiego człowieka!".

Punkt pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym przy ulicy Jana Pawła II jest czynny codziennie od godziny 8.00 do 11.00, w czwartki do 10.00.