Stare, popękane i „zmęczone” ściany nie były atrakcyjnym widokiem dla przedszkolaków i straszyły już od lat.

- Chodziłem do tego przedszkola więc dokładnie wiedziałem o co chodzi – mówi Dominik Jach, autor malowidła. - Na życzenie dyrekcji podjąłem się zadania i tak powstał bajkowy mural.

Artysta czekał na odpowiednią pogodę i gdy tylko mocniej zaświeciło słońce i pozwoliła na to temperatura, zabrał się do pracy.

- Już w trakcie malowania wpadłem na pomysł, żeby mural był nieco większy niż ten planowany pierwotnie i powstawał etapami – opowiada Dominik.

I tak na ścianie największego, środkowego garażu powstał motyw przedstawiający iluzję dziury w ścianie, a w niej bajkowy świat zamieszkały przez kolorowe postacie. Są tam domki z muchomorków, drzew i nawiązujące do nazw przedszkolnych grup – kwiatuszki, kociaki i misie.

Na swój mural czeka jeszcze grupa „małych odkrywców”.

- Powstanie on na ścianie drugiego garażu – dodaje Jach. - Na kształt projektu miała tutaj wpływ nazwa grupy, która mocno mnie zainspirowała.

Bajkowy mural zachwyca, żywe pozytywne kolory rozweseliły plac zabaw i sprawiły, że na buziach małej armii przedszkolaków pojawiły się uśmiechy.

Dominik Jach to pabianicki artysta, który prowadzi firmę ARTCORE SKILLS. Zajmuje się malowaniem artystycznym - od projektu po realizację. Pabianiczanin tworzy zarówno duże malowidła ścienne (murale reklamowe, artystyczne), jak i mniejsze obrazki wewnątrz budynków.