W akcji brali udział agenci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji oraz policjanci z Łodzi i Pabianic. To oni schwytali 3 hersztów zbrojnej grupy przestępczej.
Bandyci grasowali na terenie województwa łódzkiego. Kradli samochody dostawcze i potężne ciężarówki TIR wraz z cennym ładunkiem. Wymuszali też okupy za skradzione auta i rozwinęli sieć handlu narkotykami. Sprzedawali amfetaminę, kokainę, marihuanę i tabletki extasy. Trzon gangu to „zawodowi” kryminaliści, którzy niedawno wyszli z więzienia.
Większość skradzionych samochodów przestępcy rozkładali na części. Za pozostałe żądali okupów. W Pabianicach i Szadku policja wkroczyła do kryjówek bandytów, gdzie rozkładano cudze samochody. Były tam dwa volkswageny T-4, fiat dukato, mercedes sprinter i bmw. Zatrzymano 3 mężczyzn, którzy rozkładali auta i fałszowali numery identyfikacyjne pojazdów.
Wczoraj policyjne grupy szturmowe weszły do 3 mieszkań w Łodzi, gdzie ukrywało się 3 mężczyzn w wieku 27, 30 i 38 lat. Byli to szefowie gangu. Podczas przeszukania policjanci znaleźli broń palną i skaner do podsłuchiwania rozmów na policyjnej częstotliwości radiowej.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pabianicach. Wkrótce skieruje ona do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.