Na listach obecności odliczają się nie tylko kumple ze szkolnych ławek. Pabianicki rekordzistą jest Waldemar Flajszer - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. „Nasza-klasa” wciągnęła go bez reszty, bo na liście znajomych ma aż 1.295 osób. Wystarczyło, że minął kogoś na niekoniecznie szkolnym korytarzu, a ten ma już szanse znaleźć się w gronie znajomych dyrektora. Swoje „ofiary” łowi wysyłając zaczepki Internetem.
„Nasza-klasa” to kopalnia wiedzy o mieszkańcach Pabianic. Są galerie zdjęć, numery gadu gadu, a nawet telefonu. Z serwisu można się dowiedzieć kto, z kim i gdzie spędzał wakacje, jakim samochodem jeździ, czy jest bogaty i nawet ile miał żon.
Policja ostrzega, by nie ujawniać zbyt wielu informacji o sobie, bo mogą z tego skorzystać przestępcy. Tymczasem na portalu znajdziemy inspektora Piotra Rosiaka - komendanta policji. Na głównym zdjęciu paraduje w… mundurze policjanta. Na jednym ze zdjęć dosiada wielbłąda, do innego pozuje na nartach, na kolejnym walczy z falami na desce surfingowej.
Przede wszystkim wpisują się na listy obecności szkół podstawowych. Ale swoje klasy zakładają też pabianiczanie, którzy szkołę podstawową skończyli przed 60 laty! To jednak pojedyncze osoby. Najstarsza klasa założona jest w Szkole Podstawowej nr 2 - rozpoczęła naukę w 44 lata temu. W innych szkołach z reguły są to roczniki zaczynające naukę w 1950-53 roku. W klasach 50-latków loguje się od 2 do 5 osób. Klasy 30-latków liczą od 10 do 19 osób. Najliczniej logują się osoby w wieku od 20 do 27 lat.

Są w serwisie „Nasza klasa”:

Magdalena Werstak - radna powiatowa – 139 znajomych. 5 zdjęć w galerii: większość zrobiono na plaży.

Małgorzata Biegajło – radna miejska – 153 znajomych. 8 zdjęć w galerii: chwali się mężem, synami i psem.

Dariusz Wypych - wiceprezydent Pabianic – 275 znajomych. 8 zdjęć w galerii: z żoną „pierwszą i jedyną”, w pracy, z generałową Ireną Anders i z Mikołajem.

Piotr Rosiak - komendant policji – 269 znajomych. 9 zdjęć w galerii: komendant sięgający po broń już w przedszkolu, na nartach, w stroju nurka, na desce, na wielbłądzie, pod palmami i w… mundurze.

Jarosław Cichosz - wiceprezydent Pabianic - 325 znajomych. 2 zdjęcia w galerii: z córeczką i w ratuszu.

Karol Klimek - sekretarz starostwa – 54 znajomych. 2 zdjęcia w galerii: na jednym w towarzystwie Adama Marczaka sekretarza z ratusza.

Andrzej Różański - inżynier miasta - 67 znajomych. 2 zdjęcia w galerii: na jednym w barwach wojennych podczas meczu siatkówki BOT Skra Bełchatów - hot Volleys Wiedeń w Wiedniu.