***
Widzewiak
Jarosław Łacwik (45 lat) - był bramkarzem Włókniarza. Jest zapalonym kibicem Widzewa. Od 17 lat uczy fizyki i matematyki w Zespole Szkół nr 3. Wykłada też fizykę w II LO. Żona uczy polskiego w Zespole Szkół nr 1.

***
Łowca nagród
Sebastian Bryndziak (32 lata) - w telewizyjnych teleturniejach zarobił 300.000 zł gotówką i w nagrodach rzeczowych. Wygrał 19 razy. Ostatnio w "Gram w ciemno". Uczy historii w II LO. Ukończył historię i kulturoznawstwo. Żona Magdalena jest kierowniczką Rejonu Obsługi Mieszkańców na Starym Mieście. Mają 7-letnią córkę Emilię i dwa koty dachowce: Nutę i Rudego.

***
Ideolog
Marian Lorenczak (61 lat) - od 3 lat nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Gdy uczył matematyki w I LO, potrafił przez kawał lekcji zachwycać się przyjaźnią polsko-radziecką. Przez 4 lata był naczelnikiem w Starostwie. Wdowiec. Syn Jarosław prowadzi z żoną prywatną firmę. Wnuk Przemek ma 10 lat.

***
Finansista
Krzysztof Rąkowski (24 lata) - uwielbia pieniądze; jest numizmatykiem. Kawaler. Pomaga rodzicom w sklepie spożywczym przy Smugowej. Wkrótce otwiera biuro doradztwa finansowego. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Ma 35-letniego żółwia. Jest szefem Koła Młodych Demokratów. Jego największy skarb to... narzeczona.

***
Junior
Rafał Boczkiewicz (24 lata) - magister politologii po Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych. Ma trzy pasje: polityka, żeglarstwo i książki. Pilnie czyta biografie przywódców USA. Jest szefem biura poselskiego Anity Błochowiak. Kawaler.

***
Pływak
Jacek Wróblewski (46 lat) - w Polfie pracuje od 21 lat. Jest w zarządzie. Lubi koszykówkę i pływanie, ale najwięcej radości sprawia mu żeglarstwo. Ukończył Wydział Inżynierii Chemicznej na PŁ i zarządzanie na UŁ. Żona Katarzyna też pracuje w Polfie. Mają dwóch synów: 17-letniego licealistę i 19-letniego studenta. Po podwórku domu biega 7-letni wyżeł.

***
Siatkarka
Małgorzata Biegajło (38 lat) - biolog po UŁ. Przez 7 lat była dyrektorką prywatnej szkoły w Ksawerowie. Wiosną zajęła się ubezpieczeniami. Mąż Piotr pracuje w Hartmanie. Dwóch synów: 12-letni i 13-letni. Pies Max - sznaucer miniaturka. Grała w siatkówkę w ŁKS i AZS.

***
Druh
Piotr Chrabelski (29 lat) - harcerz od 16 lat. Ostatnio przyboczny w 77. DH Bomba. Z wykształcenia pedagog. Przez kilka lat dyrygował w Pabianicach Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pracuje jako handlowiec w firmie Biuro-Plus. Żona Natalia jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Guzewie.

***
Związkowiec
Krzysztof Górny (43 lata) - kopał piłkę w PTC. Technik mechanik. 17 lat pracował w Pamoteksie, potem w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, teraz w Zakładzie Energetyki Cieplnej. Zastępca szefa pabianickiej Solidarności. Żona Grażyna jest księgową w PaFaNie. Mają córkę Izę i syna Rafała (studiuje informatykę).

***
Panna
Monika Cieśla (25 lat) - jedyna panna w Radzie Miejskiej. Nie ma samochodu, jeździ tramwajem i autobusami. Pracuje w Polfie w dziale integracji z Unią Europejską. Z wykształcenia prawniczka. Ma psa - rottweilera. Zainteresowania: turystyka, pływanie i siatkówka.

***
Doktor od maszyn
Andrzej Żeligowski (59 lat) - doktor nauk technicznych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Wdowiec. Od pół roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej. Jako radny będzie musiał zrezygnować z tego. Był radnym miejskim trzech kadencji.

***
Oświatowa
Krystyna Rendecka (57 lat) - naczelnik Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Miejskim przez aż 11 lat. Do niedawna wiceprezydent. Jest kanclerzem w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Łodzi. Doktor nauk technicznych. Mąż Bogusław jest dyrektorem szkoły w Ksawerowie. Dwie dorosłe córki.

***
Gorzelnik
Karol Suchocki (55 lat) - dyplomowany gorzelnik po chemii spożywczej na PŁ. Był komendantem pabianickiego Hufca ZHP. Wraz z Karolem Klimkiem nadawał naszemu hufcowi imię Feliksa Dzierżyńskiego. Prowadził sklep z ubraniami, jest właścicielem restauracji Remiza, razem z żoną Elżbietą ma sieć aptek. Córka Karolina ukończyła farmację. W domu są dwa psy i rybki.

***
Motocrossowiec
Zbigniew Grabarz (54 lata) - w Piątkowisku urządził pole motocrossowe. Ściga się na quadzie. Prowadzi sklep Ferrum. Jest radnym trzeci raz z rzędu. Ma dwóch dorosłych synów. Żona Iwona jest księgową w Polfie.

***
Krzykacz
Grzegorz Mackiewicz (31 lat) - wyjątkowo krzykliwy radny minionej kadencji. Krytykował rządy prezydenta Jana Bernera. Z wykształcenia prawnik. W Fabryce Narzędzi jest kierownikiem marketingu. Żona Agnieszka pracuje w banku. Dwie córki: 2,5-letnia i 4-letnia.

***
Senior
Radosław Januszkiewicz (68 lat) - były wiceprezydent Pabianic. Na emeryturze. Ma wykształcenie wyższe (administracja). Był radnym dwóch kadencji. Żona Janina jest emerytką. Mają córkę Aleksandrę. Doczekali się wnuków: Macieja i Tomasza.

***
Historyk
Dariusz Wypych (38 lat) - uczy historii w II LO. Ukończył Wydział Historii UŁ. Był w zarządzie powiatu. Radny miejski trzeciej kadencji. Żona jest filologiem angielskim. Mają dwóch synków: Jasia i Stasia.

***
Milczek
Jerzy Kopias (48 lat) - w poprzedniej kadencji dał się poznać jako niemowa. 4 lata temu jako radny gładko dostał pracę w ZGKiM, potem w Zakładzie Energetyki Cieplnej. Ukończył Politechnikę Łódzką. Żona Elżbieta jest pediatrą i radną powiatową. Mają 10-letnią córkę.

***
Niezdecydowany
Jarosław Lesman (49 lat) - partie zmienia jak rękawiczki. Radny już trzeciej kadencji. Lekarz i zastępca ordynatora oddziału wewnętrznego Szpitala Miejskiego. Żona Katarzyna jest internistą. Mają trzech synów.

***
Architekt
Andrzej Sauter (49 lat) - prowadzi spółkę architektoniczną Chatka. Ukończył architekturę na PŁ. Zaprojektował domy handlowe Bilton i Oskar. Wytykał błędy przy rysowaniu planu zagospodarowania przestrzennego Pabianic. Żona Danuta. Mają dwie córki. Starsza robi dyplom na architekturze, młodsza studiuje kulturoznawstwo.

***
Zaradny
Jarosław Cichosz (29 lat) - postarał się dla siebie o posadę informatyka najpierw w ZGKiM, potem w ZEC. Dorabiał w Miejskim Zakładzie Pogrzebowym. Od 8 lat jest radnym. Z zawodu informatyk. Żona jest kosmetyczką. Mają córkę.

***
Dekarz
Krzysztof Habura (50 lat) - ma pozwolenie na pracę na wysokości. Prowadzi firmę dekarską. Ukończył Wydział Budownictwa PŁ. Radny miejski trzeciej kadencji. Żona Elżbieta jest dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 14. Mają córkę Joannę i syna Jakuba. Na spacery wychodzą z 11-letnim sznaucerkiem Tiną.

***
Zbigniewa Dychto, który został prezydentem, zastąpi w Radzie Miejskiej Jacek Vogtt (60 lat), nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół nr 2. W "elektryku" uczy od 20 lat. Żona Małgorzata jest radcą prawnym. Syn Jakub mieszka w Warszawie, pracuje jako konsultant ekonomiczny. Ma 7-letniego wnuka Kajetana. Jego hobby to piłka nożna i siatkówka. Ma psa i dwa koty.