Już wkrótce stare hale Pamoteksu przy zbiegu ulic Kilińskiego i Grobelnej zostaną zburzone. Tutaj wyrośnie supermarket Kaufland.

- Parking dla samochodów zaprojektuję na dachu - mówi architekt Andrzej Sauter ze spółki Chatka. - Główne wejście będzie od Grobelnej, nieopodal skrzyżowania z Kilińskiego.

Sklep będzie miał 4.000 m kw., a sala sprzedaży - 2.000 m kw.

Nieruchomość - 1,5 ha - jeszcze nie została sprzedana inwestorowi, ale już jego przedstawiciele zajęli się zdobywaniem odpowiednich zezwoleń na budowę.

- Nie mamy powodu, by nie wydać decyzji o warunkach zabudowy. To dzielnica przeznaczona pod przemysł, więc można tu prowadzić też działalność usługową, czyli np. wybudować sklep - mówi wiceprezydent Marek Błoch.


---
Kaufland to międzynarodowe przedsiębiorstwo handlowe. Koncepcja sprzedaży opiera się na zasadach dyskontowych. Hipermarkety Kauflanda działają już w Niemczech, Czechach, Chorwacji, na Słowacji i w Polsce.


---
W Pabianicach mamy już 4 supermarkety: Champion i Biedronkę na Bugaju, Nomi przy ul. Traugutta, Leader Price i Polo Market przy ul. Łaskiej. Trwa budowa hipermarketu Hypernowa przy ul. Zamkowej. Planowany jest supermarket przy ul. Węglowej (na terenach po byłej bocznicy kolejowej Pamoteksu).