Będzie można tutaj urządzać wesela na ponad 200 osób i studniówki na 300 gości.

- Pierwsze wesele 14 sierpnia będzie otwarciem największej sali w restauracji – mówi Barbara Błoch, współwłaścicielka Impresji i Willi Piemont przy ul. Żeromskiego 20A. - Druga część budynku, czyli restauracja z antresolą zostanie otwarta w październiku.

W Willi możemy zjeść obiad w istniejącej już 4 lata restauracji. Tutaj też podawane są ciasta i desery, takie same jak w kawiarni Mocca.

- Obiad lub kolację można zjeść też w ogrodzie letnim, który urządziłyśmy za Willą – zachęca Agnieszka Maciaszek, współwłaścicielka.

W Willi na gości czeka 11 pokoi hotelowych. Pobyt tutaj chwalili artyści, którzy nocowali w Pabianicach. Do księgi pamiątkowej wpisały się piosenkarki: Justyna Steczkowska i Katarzyna Groniec. Willę i urodę pabianiczanek chwalił pianista i kompozytor Czesław Majewski.

- Impresja, tak samo jak Willa, jest urządzona w stylu secesyjnym – wyjaśnia pani Barbara. - Budujemy nowy obiekt wykorzystując nasze 18-letnie doświadczenie w gastronomii.

Barbara Błoch i Agnieszka Maciaszek przed osiemnastu laty zaczęły karmić pabianiczan domowym jedzeniem w Skałce. Potem przeniosły się do restauracji Piemont.

- Po 12 latach odchodzimy z Piemontu. W grudniu złożyłyśmy wymówienie, więc restaurację i hotel opuścimy pod koniec tego roku – wyjaśniają.

Obiekt został wystawiony na sprzedaż przez właściciela Michała Ogińskiego. Pierwsi zainteresowani już oglądają Piemont.

Tymczasem dobiega końca budowa Impresji. Już jest urządzone zaplecze i największa sala. Pabianiczanie drogą pantoflową dowiedzieli się, że w tym roku będzie można wyprawić wesele w nowej restauracji przy Żeromskiego.

- Mamy jeszcze wolne terminy na przyszły rok. Wolne miejsca znajdą się na pewno w maju, lipcu, wrześniu, październiku – wylicza pani Agnieszka. - Na komunię przyszłego roku wolnymi terminami są 8 i 22 maja.

Największa sala ma 440 metrów kw.

- Planujemy urządzić w tym roku bal sylwestrowy na 100 par – dodaje pani Basia. - Atutem sali jest przestrzeń nieograniczona kolumnami i mobilna ściana umożliwiająca przy imprezach na 50, 100 osób podzielić salę na dwie mniejsze z oddzielnym wejściem, hallem i węzłem sanitarnym oraz dużym ogrodem.