Już od 6 kwietnia busy będą nocą jeździć po Pabianicach i do Łodzi.

Nową linię uruchomi Inter-Bus, prywatna firma transportowa ze Rzgowa. Od 2 lat mercedesy i fordy tej firmy wożą pabianiczan do Łodzi. Do tej pory mikrobusy jeździły tylko w dzień. Teraz będą kursowały także w nocy.

Na razie planowane są nocne kursy tylko z sobót na niedziele. Do Łodzi mikrobusy będą startowałyz dworca PKP o 23.00, 1.00, 3.00 i 5.00. Zatrzymają się na przystankach przy szpitalu, "esdehu", stadionie Włókniarza. W ciągu 20 minut dojadą do krańcówki na Bugaju. Potem przez Myśliwską busy będą jeździć prosto do Łodzi na Dworzec Fabryczny. Powrotne autobusy z dworca do Pabianic będą wyjeżdżać o godzinach: 22.00, 24.00, 2.00, 4.00. Firma nie zdradziła jeszcze, ile trzeba będzie płacić za przejazd.

Jeszcze w grudniu Zarząd Miasta i dyrektor MZK chcieli zabronić firmie Inter-Bus korzystania z miejskich przystanków. Ostatecznie wycofali się z tej decyzji. Szefowie MZKi PKS przedstawiali także wyliczenia ekonomiczne, z których wynikało, że nie opłaca się utrzymywanie nocnych linii. Na szczęście, ku radości pabianiczan, prywatny przewoźnik jest przekonany, że to świetny interes.