Uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego odbyło się rankiem 15 września.

- To przede wszystkim dzięki animatorom sportu, prezesom stowarzyszeń formalnych i nieformalnych zrodził się pomysł utworzenia bieżni lekkoatletycznej w Pabianicach – mówił Grzegorz Mackiewicz - Nie od dziś wiadomo, że Pabianice od dłuższego czasu są biegową stolicą Polski. Kultywują zdrowe życie poprzez sport, chyba najtańszy, jaki można dziś uprawiać, czyli bieganie.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na symboliczne okrążenie. U boku prezydenta Mackiewicza przebiegli: senator Maciej Łuczak, kierownik MOSiR-u Tomasz Giedrojć, trener UKS Azymut Jerzy Woźniak oraz lokalni biegacze i organizatorzy imprez biegowych – Kinga Królik, Robert Lewera, Przemysław Stawiarz, Marcin Krebs, Milena Grabska-Grzegorczyk, Piotr Pazdej, Dariusz Łukasiewicz oraz Maciej Poros.

Mistrzyni Kinga Królik przeprowadziła dla młodzieży krótki trening pokazowy. Następnie rozpoczęły się zawody lekkoatletyczne zorganizowane przez UKS Azymut połączone z naborem do klubu. Na nowej bieżni do rywalizacji stanęli uczniowie klas 4 i 5 szkół podstawowych, na 60 i 600 metrów.