Wraz z końcówką maja zaczęto układać jedną z warstw nawierzchni poliuretanowej.

- Zaczynamy od nałożenia mieszanki kleju z gumą, później naniesiemy warstwę spajającą, a na koniec docelowy granulat w kolorze niebieskim – mówi Marcin Kulaszewicz, kierownik budowy z firmy Gardenia Sport.

Ostatnim etapem będzie wytyczenie na nowej nawierzchni punktów przez geodetę i namalowanie torów biegowych i linii startów. Etap końcowy prac potrwa ok. miesiąca.

- Jest uzależniony od pogody, ponieważ technologia wykonywania nawierzchni obostrzona jest wilgotnością powietrza i temperaturą. Chcemy wykonać to w jak najlepszych warunkach pogodowych, żeby inwestor nie zgłaszał poprawek – dodaje kierownik budowy.

Umowa z wykonawcą obowiązuje do 30 czerwca.

- Potrzebujemy również szeregu odbiorów i pozwoleń na użytkowanie nowego obiektu, co zajmie nam kilka tygodni – mówi Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach. - Po tym wszystkim będą z niej mogli korzystać mieszkańcy.

Możemy się spodziewać, że w lipcu pojawią się na niej pierwsi biegacze.

- Pracujemy nad regulaminem i zasadami korzystania z nowej bieżni. Zaprosiliśmy na konsultację pabianickie grupy biegowe i kluby korzystające z obiektu, zarówno z bieżni jak i z boiska. Chcemy wspólnie opracować harmonogram – dodaje Tomasz Giedrojć, kierownik obiektów w MOSiR.

Bieżnia będzie ogólnodostępna poza organizacją wydarzeń ogólnomiejskich, czy godzinami gdy będą z niej korzystać grupy zorganizowane. Na zadanie pod nazwą „Poprawa infrastruktury rekreacyjno- sportowej-technicznej na terenie miasta Pabianic – budowa areny lekkoatletycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” urzędnicy przeznaczyli 4.052.956,24 zł. Miasto buduje obiekt w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”. W ramach zadania zaprojektuj wykonawca opracował niezbędną do realizacji przedsięwzięcia dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych umożliwiających realizację prac budowlano–instalacyjnych. Teraz trwa realizacja drugiego zadania.