Dzisiaj w małej sali kina Tomi spotkali się członkowie KKW Projekt Pabianice. Zaprezentowali swoich kandydatów do Rady Miejskiej, kandydata na prezydenta i program wyborczy.

- Miasto potrzebuje dobrego gospodarza, takiego który kocha ludzi, zwierzęta i przyrodę. Wrażliwego na estetykę, mającego doświadczenie w biznesie i to powinna być kobieta – mówił lider grupy Krzysztof Rąkowski. - Nasza kandydatka to Anna Łosiak.

Anna Łosiak dla Pabianic pracowała już w przeszłości. Niektórzy pamiętają ją ze Starostwa Powiatowego, inni jako skarbniczkę w Urzędzie Miejskim Pabianic.

- Co jej strzeliło do głowy? Pytali niektórzy – mówiła w swoim wystąpieniu kandydatka i tłumaczyła. - Mnie zafascynowali ludzie, którzy chcą coś zmienić w tym mieście. Ocenili moją fachowość i stwierdzili, że razem nam się uda.

Była skarbniczka kandydatką na prezydenta Pabianic Życie Pabianic

Co ma się udać?

- Chcemy odblokować inicjatywę społeczną, kontakty z biznesem, posprzątać miasto i poprawić komunikację między urzędem a mieszkańcami – stwierdziła krótko.

Kandydatka na prezydenta Pabianic KKW Projekt Pabianice Anna Łosiak ma 69 lat. Od czerwca 2015 roku do kwietnia 2019 roku była skarbniczką miasta Pabianic. Wcześniej pracowała w Starostwie Powiatowym Pabianic, do którego „ściągnął ją" jak się wyraziła wybitny samorządowiec Jacek Gryzel, były prezydent Pabianic i pierwszy starosta powiatu pabianickiego.

Anna Łosiak ukończyła w 1987 r. studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie administracji. Ma ukończone też studia podyplomowe w zakresie finansów samorządu terytorialnego. W swojej karierze zawodowej pracowała na stanowiskach: referenta ekonomicznego, księgowej, głównej księgowej i skarbnika. 2 lata była skarbnikiem gminy Andrespol, a przez półtora roku skarbnikiem w Starostwie Powiatowym w Pabianicach i w Starostwie Powiatowym w Łodzi.Przez 3 lata była zatrudniona na stanowisku dyrektora ds. ekonomiczno–finansowych jako członek Zarządu Spółki w Pocztowej Agencji Usług Finansowych S.A.17 kwietnia 2019 roku odeszła z UM w Pabianicach do urzędu w Konstantynowie Łódzkim , gdzie 1 maja została powołana na stanowisko skarbnika. Anna Łosiak była już skarbnikiem Konstantynowa Łódzkiego od 1.09.2011 do 28.05.2015 roku.

Jedynkami na listach do Rady Miejskiej Pabianic są: Michał Pietrzak okr.1, Jolanta Gałkiewicz okr. 2, Krzysztof Rąkowski okr. 3 i Marcin Krebs okr.4.