W niedzielę (13 marca) zmienia się kolejowy rozkład jazdy. Będzie obowiązywał do 11 czerwca. Zmiany dotyczą Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Polskich Kolei Państwowych i Przewozów Regionalnych.

Nowością będzie pociąg Intercity „Dąbrowska” w relacji Ostrów Wielkopolski – Pabianice – Warszawa. Zawiezie nas rano do Warszawy (odjazd z Pabianic o 6.47) i przywiezie ze stolicy wieczorem (z Warszawy Centralnej o 20.45).

Z tego też powodu nastąpi drobna zmiana w rozkładzie tramwaju linii „41”.

- By zdążyć na pociąg „Dąbrowska”, od poniedziałku (14 marca) zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii „41” - informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Kurs z ul. Wiejskiej w dni powszednie zostanie opóźniony z godz. 22.38 na godz. 22.49.

Do Warszawy Zachodniej pociągiem „Dąbrowska” jedzie się godzinę i 59 minut (przyjazd o godz. 8.46), 5 minut dłużej do Warszawy Centralnej. Z Warszawy Centralnej do Pabianic pociąg przyjedzie o godz. 22.45.

- Urząd Miejski w Pabianicach od 2013 roku apelował do PKP Intercity oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o bezpośredni poranny pociąg z Pabianic do Warszawy i wieczorny kurs powrotny – tłumaczy Klimek. - Do tej pory pierwszy pociąg przyjeżdżał przed godz. 12.00, a ostatni wyruszał z Warszawy do Pabianic po godz. 16.00.

Od 30 kwietnia poprawi się też dojazd do Wrocławia. Pociąg Intercity „Asnyk” relacji Łódź Kaliska – Pabianice – Wrocław – Jelenia Góra z Pabianic w kierunku Wrocławia odjedzie o godz. 6.21 (przyjazd o godz. 9.48). Z powrotem ruszy o godz. 18.50 (przyjazd do Pabianic o godz. 22.16).

Wszystkie kursy obsługują pociągi Pesa Dart.