W II Liceum Ogólnokształcącym potwierdzono zakażenie nauczyciela.

- Gdy zachoruje uczeń zamykamy klasę, do której uczęszcza ten uczeń. Natomiast nauczyciel, u którego stwierdzono koronawirusa, uczył w większości klas II LO. Debatujemy nad tym, kogo skierujemy na kwaratannę – informuje Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Sanepid zapewnia, że decyzja zapadnie przed południem.

Na razie zdalne nauczanie obowiązuje w jednej pabianickiej szkole. To Zespół Szkół nr 3, gdzie zakażenie potwierdzono u 2 uczennic. Kwarantanną objętych jest ok. 20 nauczycieli. Niektórzy siedzą w izolacji domowej do soboty, pozostali do poniedziałku.

W środę potwierdzono również zakażenie u dwójki uczniów Szkoły Podstawowej nr 17. Kwarantanną objęto uczniów siódmej klasy. Nie wprowadzono nauczania zdalnego, co nie podoba się niektórym rodzicom.

Kilka dni wcześniej w I Liceum Ogólnokształcącym odizolowano dwie klasy objęto: pierwszą i trzecią. Szkoła pracuje normalnie.

Koronawirus pojawił się również w Szkole Podstawowej nr 15, gdzie zakażony jest nauczyciel. Na kwarantannę skierowano uczniów i ich rodziców. Dziwi natomiast fakt, że nauczyciele nadal pracują.

Przypadki Covid – 19 odnotowano również w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie. Przedszkole zostało zamknięte.