Flash Mob promujący zdrowie zorganizowano najpierw przed Urzędem Miejskim w Pabianicach, potem przed centrum handlowym "Echo" i na końcu przed Starostwem Powiatowym. Uczniowie zaprezentowali rozgrzewkę. Byli ubrani na sportowo i mieli ze sobą ręczniki. Najpierw był krótki rozbieg, potem przysiady, skłony i brzuszki.

Flash Mob to część akcji „6 tygodni dla zdrowia”. Akcja organizowana jest w ZS 3 i trwa od 12 marca do 16 kwietnia. Uczniowie biorą udział w biegu „6 tygodni dla zdrowia”.

– Brakuje mi jeszcze około 20 kilometrów – mówi Marta Ozimek z klasy 2. – Na pewno dam radę. Podobną akcję organizowano w naszej szkole na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wtedy przebiegłam łącznie dwa razy tyle.

Teraz w 6 tygodni trzeba przebiec minimum 50 kilometrów. Tyle wystarczy, aby otrzymać medal. Dla zwycięzców, czyli tych, którzy przebiegną w tym czasie najwięcej, będą nagrody. Biega ponad 30 uczniów i 3 nauczycieli.

– Każdy uczestnik musi dokumentować swoją aktywność za pośrednictwem dowolnej aplikacji lub robiąc zdjęcie monitorkowi na bieżni – mówi Marta Stangret, organizatorka biegu.  – Później to wszystko zliczę i zobaczymy, ilu uczniom uda się wykonać zadanie.

W ramach akcji odbywa się również konkurs fotograficzny „6 tygodni dla zdrowia”. Temat zdjęcia ma promować zdrowy styl życia.

Na zakończenie w szkole odbędzie się jeszcze jedna akcja. Tym razem będzie promować zdrowe odżywianie, a jej hasło to „Zdrowa kanapka”. Uczniowie klasy 2 technikum ekonomiczno-logistycznego będą przygotowywali kanapki dla pozostałych uczniów szkoły.

– Wcześniej odbędzie się zbiórka produktów. Będzie można przynieść warzywa, zdrowe pełnoziarniste pieczywo i wszystkie te produkty, które kojarzą się z byciem fit – dodaje Sara Małkus z klasy 2.