Włókniarz - ŁKS II 2:1 (1:0)
Włókniarz - Widzew II 3:2 (0:0)
PTC - Victoria Rąbień 3:1 (1:1)
WKS Wieluń - PTC 11:3 (8:1)
GKS Ksawerów - Burza Pawlikowice 3:0 (1:0)

W ostatnich sparingach nasi piłkarze częściej wyjmowali piłkę z siatki niż strzelali gole. Wkrótce szkoleniowcy ogłoszą "żelazne" składy zespołów. W znacznie lepszej sytuacji jest trener Włókniarza, Wiesław Surlit. Jego jedenastki, oparte na juniorach "własnego chowu" wypadły w ostatnich dwóch sparingach przyzwoicie. Zwycięstwo nad bardzo odmłodzonym ŁKS II (grało siedmiu 16-latków) 2:1 nie zaskakuje (bramki: Jerzy Kaczorowski i Robert Kacprzyk). Ale pokonanie rezerw Widzewa jest sukcesem. Opiekun łodzian, drugi trener I-ligowców, Tomasz Łapiński, przywiózł do Pabianic zespół, w którym aż 8 piłkarzy otarło się o ekstraklasę. Z bardziej znanych widzewiaków wystąpili: ciemnoskóry Guliano oraz Miąższkiewicz, Nazaruk, Becalik.

Do 65. minuty pabianiczanie przegrywali 0:2. Ale mimo morderczego upału (grali w samo południe), potrafili wyrównać i strzelić zwycięskiego gola. We Włókniarzu grali: Michał Stuleblak, Marcin Rządziński, Piotr Grącki, Michał Kacprzyk, Robert Kacprzyk, Marcin Warwas, Tomasz Łądka, Jerzy Kaczorowski, Piotr Urbaniak, Mateusz Jakubowski, Mateusz Sowiński, Daniel Bartłomiejczyk, Artur Kaczyk, Piotr Ciekomski, Marek Bartczyk.

Wystąpiło aż 6 juniorów, których w minionym sezonie szkolił Marek Daroch. Zespół uzupełniło dwóch nowych piłakrzy: 19-letni bramkarz Michał Stuleblak z Widzewa i 22-letni Marek Bartoczyk z LKS Gałkówek.

W środę 6 sierpnia o godz. 17.00 Włókniarz spotka się na własnym boisku z Pogonią Kolumna.

Natomiast sparingi PTC nie zadowoliły nowego trenera, Damiana Gamusa. W pierwszym sprawdzianie pabianiczanie wygrali 3:1 z czołową ekipą klasy A - Victorią Rąbień, ale ich postawa była kiepska (bramki: Łukasz Pintera, Adam Skiba, Jarosław Szmytka).

- Moi chłopcy mieli za ciężkie nogi - tłumaczył trener Gamus. - Musimy jeszcze popracować.

Jeszcze gorzej było w Wieluniu w sparingu z IV-ligowym WKS. Mecz zakończył się klęską naszych 3:11. Gole dla PTC zdobyli: Marek Grochowski, Krzysztof Nowak i Jarosław Banasiak.

Z drużyną PTC trenują: Dominik Kimel z MKS Tuszyn, Maciej Czerewacz z Elty Łódź i Tomasz Maćkowiak ze Zrywu Dąbie. W środę 6 sierpnia o godz. 17.00 PTC zagra u siebie z Orłem Parzęczew.

Beniaminek V ligi, Burza Pawlikowice, przegrał rewanżowy sparing w Ksawerowie z GKS 0:3 (0:1). W meczu tym nie mogło wystąpić 6 podstawowych piłkarzy (bracia Damian i Marcin Kozłewscy, Piotr Sokołowski, Arkadiusz Gurazda, Marcin Grzeszkiewicz). W piątek 8 sierpnia Burza zagra u siebie trzeci sparing z GKS Ksawerów, o godz. 17.00.