Pabianickie Centrum Medyczne ponawia próbę sprzedaży nieruchomości przy ul. Wileńskiej 61. Dawna przychodnia wraz z otaczającym ją terenem po raz drugi została wystawiona na przetarg. Cena wywoławcza to nadal 2 mln złotych.

- Do pierwszego postępowania zgłosiła się jedna osoba. Ostatecznie nie przyniosło ono rozstrzygnięcia, bo potencjalny zainteresowany nie przystąpił do licytacji. Mamy nadzieję, że tym razem finał będzie inny – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych.

Nieruchomość ma ponad 3500 metrów kwadratowych, a stojący na niej budynek – ponad 1360 metrów. Są w nim wszystkie przyłącza, m. in. elektryczne, kanalizacyjne, telefoniczne i ciepłownicze.

Do późnej jesieni 2018 roku przy ul. Wileńskiej 61 działała przychodnia rejonowa, którą na początku grudnia przeniesiono do szpitala. Spółka próbowała wynająć opuszczone pomieszczenia, a także je wyremontować (z przeznaczeniem na działalność medyczną), ale nie powiódł się żaden z tych planów.

Kolejny przetarg odbędzie się 19 maja o godz. 12.00 w małej sali konferencyjnej szpitala.

- Zależy nam na sprzedaży nieruchomości, bo uzyskane w ten sposób pieniądze moglibyśmy zainwestować w szpital, m.in. w remont piątego piętra – dodaje Adam Marczak.