Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje kolejne miejsca parkingowe.

Stare miejsca są odnawiane. Pomimo tych starań kierowcy wciąż mają kłopoty z parkowaniem.

- Jak ma nie być kłopotów?! - pyta Sławomir Urbańczyk, kierownik działu technicznego PSM. - Ostania lustracja parkingów i dróg osiedlowych wykryła 17 wraków samochodów.

Auta te stoją od kilku lat i na pierwszy rzut oka widać, że od dawna nie są używane. Są to: na ulicy Broniewskiego marki - Skoda 105, Volkswagen Golf, Peugot, Opel Corsa, Daewoo Matiz, Mercedes - na ulicy Konopnickiej, Fiat Dukato - na ulicy Dolnej, Volkswagen Golf - na ulicy Mokrej, Ford Fiesta - na ulicy Podleśnej, Cinquecento - na ulicy 20 Stycznia, Ford Tranzyt - na ulicy Mokrej, Opel Astra - na ulicy Podleśnej, Opel Omega - na ulicy Wajsówny, Fiat 126p - na ulicy Bugaj, Opel Corsa - na ulicy Bugaj i Ford Mondeo - na ulicy Bugaj.

- Lata świetności tych samochodów minęły. Byli właściciele cieszą się nowszymi modelami, a stare niech rdzewieją i zajmują miejsce samochodom jeżdżącym - dodaje kierownik.

Usunięcie wraku nie jest kosztowne, ale kiedy usunięcia dokonuje upoważniona przez starostę jednostka na zlecenie Straży Miejskiej lub zarządcy drogi, koszty mogą być duże. Za usunięcie pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony - a takie pojazdy są wyżej wymienione - trzeba będzie zapłacić 485 zł. Koszt przechowania pojazdu na parkingu wynosi 39 zł za dobę (stawki ustala Ministerstwo Finansów).