Pabianiczanie najbliżej mają na lotnisko w Łodzi. Niestety, nie tak dawno Lublinek nie miał do zaoferowania zbyt wielu połączeń. Nawet loty do Monachium zostały zdjęte z tablicy odlotów, a w delegację do niemieckiego portu trzeba było latać z Warszawy. Powód? Koniec współpracy łódzkiego lotniska z linią Adria Airways. Na szczęście, lotnisko podpisało kolejną umowę, tym razem z firmą Lufthansa na loty do Monachium. Dzięki temu od 28 marca pięć razy w tygodniu samoloty będą latały między Łodzią a Niemcami. Czas lotu wynosi godzinę i 20 minut.

Z Lublinka od 12 maja raz w tygodniu będzie latał samolot Ryanaiara do Portu Lotniczego im. Elefteriosa Wenizelosa w Atenach.

- Nasza praca i rozmowy z przewoźnikiem rozpoczęte pod koniec kwietnia przyniosły efekt. To pierwszy mały krok w rozwijaniu połączeń z naszego lotniska - zapowiada Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Póki co, nadal z Łodzi latamy 2 razy w tygodniu (poniedziałki i piątki) do East Midlands, 2 razy do Dublina (czwartki i niedziele) oraz 6 razy do Londynu (poniedziałki, od środy do niedzieli).
Z łódzkiego lotniska realizowane są też loty czarterowe. Na wakacje polecimy stąd do Turcji i Bułgarii. Wylądujemy w miejscowościach Antalya i Burgas.