Od ośmiu lat, w ramach edycji Latające Uniwersytety Komitetu Obrony Demokracji, KOD Pabianice organizuje otwarte spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata kultury, sztuki, polityki, nauki.

– Staramy się w ten sposób komunikować autorytety ze społeczeństwem i nie dopuścić do odebrania ich polskiemu narodowi– wyjaśnia Janusz Nagiecki, lider pabianickiego KOD-u.– Każdorazowe spotkanie to uczta intelektualna w towarzystwie niezwykłego gościa. Tak też będzie 17 września.

Tego dnia ( niedziela) o godz. 16:00 będziemy w naszym mieście gościli niezwykłą parę: Annę Applebaum i Jarosława Kurskiego.Temat spotkania to : Kryzys demokracji czy cywilizacji ?

Anna Applebaum – Sikorska, to amerykańsko-polska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera, publicystka „The Atlantic”. Jarosław Kurski - dziennikarz i publicysta, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Prywatnie brat Jacka Kurskiego, dziennikarza, byłego posła i szefa TVP, a teraz przedstawiciela Polski w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie do sali Pawelana. Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń pod telefonem : 503-406-231