Scena koncertowa stanie na terenie MOSiR przy ul. Grota-Roweckiego 3. Tutaj w sobotę usłyszymy gwiazdę wieczoru zespół Hey (godz. 20.30). Zagra też Oddział Zamknięty (18.45) i zespół Verba (17.00). Wcześniej przez godzinę będą prezentować się pabianickie zespoły hip-hopowe. W sobotnią noc zaplanowano też spektakl Pabianickiego Teatru Ognia Piromantrum „Po drugich stronach lustra” (po godz. 22.10). Później będzie dyskoteka w klubie SIN CITY przy ul. Zamkowej 4 (wstęp wolny).
W niedzielę gwiazdą wieczoru będzie zespół Kombii (godz. 19.00). Wcześniej wystąpią: Trubadurzy (15.00), Dobrzanie (16.15), Zespół 2+1 (17.30). Po koncercie będzie wspólne oglądanie meczu Polska-Niemcy na telebimie.
W trakcie koncertów będzie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania życia i zdrowia dzieci. To akcja charytatywna Pabianice Dzieciom.
Pabianicki Turniej Trójek Paintball`owych przewidziano na piątek (16.00-20.00), sobotę i niedzielę (9.00-20.00). Zawody będą rozegrane na terenie MOSiR przy ul. Grota-Roweckiego 3 Organizatorami są: Komenda Hufca ZHP Pabianice i After Team – Paintball Pabianice.
W sobotę w godz. 9.00–16.00 w hali Gimnazjum w Ksawerowie przy ul. Zachodniej 33 zostanie rozegrany VII Ogólnopolski Turniej Oldbojów w piłce ręcznej im. Jana Kukieły.
VIII Rowerowy Rajd zaplanowano na sobotę - start o godz. 9.00 ze Starego Rynku. Trasa wyścigu: Stary Rynek – Grobelna – Kilińskiego – Moniuszki – Wiejska – Wileńska – Orla – Grota- Roweckiego – Kopernika – Skargi – 20 Stycznia – Grota-Roweckiego – wjazd na stadion od ul. Kilińskiego.
W sobotę będzie VI GRAND PRIX PABIANIC W SZACHACH im. Edwarda Kędzierskiego w Osiedlowym Domu Kultury PSM przy ul. Łaskiej 46/48.
Wycieczka z przewodnikiem po Pabianicach rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00. Autokar wyruszy sprzed Urzędu Miejskiego (ul. Zamkowa 16). Zapisy przyjmuje biuro Oddziału PTTK Pabianice, ul. Traugutta 2 w godz. 10.00–17.00.
Towarzyski Mecz Piłki Nożnej Miasto – Powiat zostanie rozegrany w sobotę o godz. 12.00 na stadionie MOSiR przy ul. Grota-Roweckiego 3.
W niedzielę o godz. 10.00 zobaczymy Aero Model Show. Będą to zawody Modeli Latających Zdalnie Sterowanych Szybowców i Motoszybowców o Puchar Województwa połączonych z pokazami różnych rodzajów modeli latających. Aero Model Show będzie na polach Jutrzkowickich w pobliżu skrzyżowania ulic Miodowej i Potokowej.