Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Ksawerowie poinformował o tymczasowym zamknięciu budynku i wstrzymaniu zajeć. Powód: "w ostatnich dniach w budynku GDKzB w Ksawerowie potwierdzono obecność osoby, u której stwierdzono obecność COVID – 19" - podał.

Mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo,  Marek Smuga, dyrektor GDKzB podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu budynku oraz wstrzymaniu zajęć do 14 września.

- W tym czasie na terenie budynku zostaną przeprowadzone niezbędne czynności dezynfekujące. Wszystkie zajęcia będą wznowione - zapewnia dyrekcja.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u pracownicy Urzędu Gminy. Kobieta przebywa w izolacji domowej. Zakażona urzędniczka przekazała sanepidowi listę osób, z którymi miała bezpośredni kontakt. Zostały one objęte dziesięciodniową kwarantanną. Nie mają objawów choroby, w związku z czym testy na obecność wirusa nie zostały przeprowadzone. 

–Ja mam dozór- oświadczył w telefonicznej rozmowie wójt gminy Adam Topolski. - Dziasiaj się " wyspowiadałem" sanepidowi ze swego stanu zdrowia. Czuję sie dobrze, nie mam objawów. Na wszelki wypadek nie udzielam się publicznie.

Przeczytaj też: Koronawirus w pabianickiej policji.