Pomysł zorganizowania bazarku, którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym zwierzakom, wyszedł od Joanny Twardowskiej, wolontariuszki PSIjaciel4U oraz Anny Piontke, pabianickiej masażystki.

- Znamy się z Anią już od kilku lat. Kiedyś sama organizowała zbiórki na rzecz zwierząt. Jej klientki, także zwierzolubne, chętnie dzieliły się fantami. W pewnym momencie i ja stałam się jej klientką i tak się zgadałyśmy- opowiada Joanna.

Panie wpadły na pomysł, aby połączyć siły i razem stworzyły akcję charytatywną. Jej pierwsza edycja odbyła się w grudniu zeszłego roku. Każdy mógł dodać swoją cegiełkę nie tylko w postaci przedmiotów, ale także usług. Do wygrania były min. bony upominkowe do salonu urody, vouchery do Słodkiej Harmonii, na sesje zdjęciowe, a także gadżety od fundacji Kundel Bury. Odzew był bardzo duży. Z jednej strony zabawa, z drugiej możliwość pomocy pokrzywdzonym przez los zwierzakom. Właśnie trwa druga edycja bazarku.

- Stwierdziłyśmy wspólnie, że ten będzie miał trochę inny charakter, taki bardziej hand-made. Oczywiście poza pięknymi, ręcznie wykonanymi pracami mamy też inne oryginalne fanty- zachęca Joanna.

Co można wylicytować?

1. Anka Masuje- Anna Piontke - bony upominkowe
2. PomaLovane by Natalia Piestrzyńska by Natalia Piestrzyńska - bony upominkowe
3. Pani Bożena Lankiewicz - ręcznie robiona czapka, komin i rękawiczki
4. Joanna Maria Twardowska Fotografia - indywidualną sesję zdjęciową x2
5. Słodka Harmonia - vouchery
6. PSIjaciel.4U.Pabianice - koszulki i torby z logo
7. Wolontariuszka Pani Kasia Kosecka- ręcznie zdobione jajo metodą decoupage x2
8. Nasz #koleśszukadomu Koleś z kochaną PAŃCIĄ Sylwia Nowak - piękne ręcznie robione jajo świąteczne
9. Trenuj z Mikasem- voucher na trening personalny i plan treningowy
10. Looptheloop - pięknie ręcznie wykonane laleczki
11. @sdziewczyna i @pies_fijo_2018 - koszulki z FIJO
12. Anka Masuje- Anna Piontke - piękna bransoleta z kamieni (Agat)

Spieszcie się, bowiem akcja trwa tylko do 19 kwietnia do godziny 20.00. Jeśli chcielibyście wspomóc biedne zwierzaki, ale nie znaleźliście na aukcjach nic dla siebie, zachęcamy do przekazywania karmy, ręczników lub koców. Wszelkie informacje znajdziecie tutaj.

Pomoc zwierzakom jest potrzebna szczególnie teraz. W czasie epidemii koronawirusa ich potrzeby zeszły na drugi plan. Pomimo tego, że wolontariat w schronisku został zawieszony do odwołania, zwierzoluby nie czekają bezczynnie.

- Tym bazarkiem chcemy pomagać tym co są blisko nas, ale nie tylko. Jako wolontariusze nie działamy wyłącznie w Pabianicach. Wśród naszych podopiecznych, oprócz schroniskowych bidulek, są także „Burki” w okolicznych wiosek, które dokarmiamy. Wspomagamy także inne osoby, które niosą pomoc zwierzętom. Staramy się pomagać jak potrafimy- podsumowuje wolontariuszka.