Najzdolniejsi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami od prezydenta Pabianic. Z każdej szkoły wytypowano tych, którzy osiągnęli najwyższą średnią. Rekordzistą w tym roku był Maksymilian Kupś ze Szkoły Podstawowej nr 8, który miał średnią 5,8.

- Nie mam szóstki z plastyki i historii. Ze wszystkich przedmiotów jestem w stanie zapamiętać z lekcji, a historii trzeba się uczyć. Pewnie dlatego tak wyszło – mówi chłopiec.

Nagrodzeni zostali również: Jakub Subczyński i Adam Kozłowski - SP 1, Weronika Olkusz i Anna Miłkowska – SP 2, Jakub Guzikowski, Jakub Nowakowski i Olga Brykner – SP 3, Angela Budz i Patrycja Słabiak - SP 5, Kacper Łaguniak – SP 8, Aleksandra Zajunc i Aleksandra Fuks – SP 9, Jakub Gadawski , Magdalena Sobieraj i Krzysztof Wroński - SP 13, Hanna Użak, Weronika Różycka, Hubert Makowski - SP 14, Daria Kudra, Anna Pościk - SP 15, Aleksandra Świtoniak, Dagmara Olejnik i Barbara Usaczew – SP 16, Amelia Jędrczak, Martyna Seliga i Wojciech Białek – SP 17, Maksymilian Wlaźlak, Paulina Król - SP a’Paulo, Paulina Krajewska, Julia Moszura - Gimnazjum a’Paulo, Mateusz Majewski – Gimnazjum Heureka.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Angela Budz. - Moje ulubione przedmioty to historia, angielski i plastyka. Nie lubię za bardzo wuefu, ale i tak mam piątkę. Nie mogłam się już doczekać wakacji, mimo że bardzo lubię szkołę. Jadę z rodzicami w Tatry i na kolonie do Łeby. Potem znów z chęcią wrócę do nauki, szczególnie matematyki i angielskiego.

Wręczono również świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom z SP 1. Nagrodzono też sportowców roku z tej szkoły. Zostali nimi: Patrycja Roszak za udział w niemalże wszystkich zawodach i Sławomir Makowski za zdobycie złotego medalu biegu na 800 metrów w powiecie pabianickim. Wśród dzieci najlepszymi sportowcami zostali: Weronika Stankiewicz i Oliwier Mikułka.

Podczas uroczystości Katarzyna Barasińska, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 11 dostała nagrodę specjalną za przeprowadzenie rekrutacji do przedszkoli, która w tym roku była wyjątkowo trudna.

Pożegnano również dwie dyrektorki szkół, które odchodzą na emeryturę. Bożena Włodarczyk była przez 30 lat dyrektorem SP 8, a Elżbieta Habura przez 15 lat rządziła w SP 14.