Strażacy walczą o pieniądze na wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach. Chcą kupić sprzęt ratowniczy i szkoleniowy, niezbędny do ratowania zdrowia i życia ludzkiego oraz do podnoszenia kwalifikacji przez strażaków ochotników. 
 
Zakup sprzętu pozwoli wyposażyć wozy bojowe w sprzęt ratowniczy, którego nie ma na stanie jednostki, bądź jest niewystarczający na 3 wozy bojowe. Do wyposażenia jednostki w tym wozów bojowych potrzeba:
Przedmiot Ilość
Defibrylator AED 1
Defibrylator AED szkoleniowy 1
Pulsoksymetr 2
Elektrody pediatryczne do AED 1
Zestaw PSP-R1+deska+szyny 1
Nosze płachtowe TRM 34 2
Fantomy Little Family 1
Zestaw do stabilizacji MAX 1
Narzutka do kierowania ruchem 6
Lizak policyjny do kierowania ruchem 4
Zestaw zabezpieczający 2 1
Air Bag I 1
Air Bag II 1
Parawan GT-030 1
 
Sprzęt ten przełoży się na profesjonalizm podczas działań ratowniczych prowadzonych przez strażaków ochotników, jak i bezpieczeństwo mieszkańców Pabianic.
Niesiemy pomoc i jesteśmy do dyspozycji mieszkańców miasta od 135 lat, 365 dni w roku 24 h na dobę Jednostka zrzesza 60 czynnych członków należących do jednostki operacyjno-technicznej, 20 członków wspierających oraz 2 honorowych.
 
Jednostka w 2014 roku zanotowała 73 wyjazdy (39 zabezpieczeń JRG Pabianice, 24 pożary, 9 miejsowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy). Warto podkreślić , że jednostka wyjeżdżając do zabezpieczenia rejonu JRG Pabianice, zabezpiecza rejon działania Państwowej Straży Pożarnej i czuwa nad bezpieczeństwem 66 tys. mieszkańców miasta, kiedy strażacy z PSP działają przy zdarzeniach. Druhowie z OSP Pabianice uczestniczą również w zabezpieczeniach wielu imprez organizowanych na terenie miasta.
 
Jak poprzeć wniosek, jak głosować?
 
Możesz poprzeć wniosek w głosowaniu od 7 do 20 października.
 
1. Osobiście:
- osiedle Piaski: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej - ul. Łaska 46/48,
- centrum: Urząd Miejski w Pabianicach - ul. Zamkowa 16,
- osiedle Bugaj: Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej - ul. 20 Stycznia 14.
 
2. Przez internet po zarejestrowaniu się na stronie: www.ngo.um.pabianice.pl.

https://www.facebook.com/events/1648377248753306/