Tenisistki PKT - Magdalena Tokarczyk i Patrycja Sanduska, wywalczyły złote medale mistrzostw Polski kadetek i juniorek. Patrycja - 17-letnia uczennica Zespołu Szkół nr 3, grała na kortach poznańskiego AZS. W 1. rundzie pokonała Niemkę z polskim paszportem Tinę Trautman 6:4, 6:2, a potem kolejno: warszawiankę Zuzannę Osińską 6:2, 6:3, Martę Marcinkowską z PKT Pobiedziska 6:3, 6:2 i Annę Niemiec ze stołecznej Radości 6:1, 7:6. W półfinale gładko ograła znaną w kraju Natalię Bubień z Warszawianki 6:1, 6:2.

W finale zmierzyła się z tenisistką gospodarzy - Karoliną Filipiak. Wygrała 6:2, 6:3.

- To olbrzymi sukses. Tym większy, że w finale miałam drugą rywalkę, żywiołowo dopingującą Karolinie publiczność - opowiada nasza mistrzyni.

Za 3 tygodnie Patrycja jedzie na turniej ITF do Kędzierzyna-Koźla. Zawody będą przełomowe. Dzięki udziałowi w imprezie tej rangi, młodziutka pabianiczanka zadebiutuje w klasyfikacji światowych list tenisistek - WTA.

Magda Tokarczyk wywalczyła złoto i srebro w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze. Turniej był równocześnie mistrzostwami Polski kadetek. Złoto Tokarczykówna wywalczyła w mikście z Pawłem Turzańskim z MKT Łódź. W finale pabianicko-łódzka para ograła poznański duet Zagórska/Wawrzyniak 6:1, 6:3. Wcześniej nasi wygrali z deblem częstochowsko-zabrzańskim Koćwin/Cichy 6:4, 6:3 i warszawską parą Mydłowska/Jóźwiak 6:2, 6:1.

W singlu pabianiczanka zdobyła srebrny medal. W finale przegrała z torunianką Aliną Orcholską 6:2, 0:6, 4:6.

- To dla mnie duży sukces. Nieczęsto zdarza się wywalczyć dwa medale na olimpiadzie młodzieży - mówi szczęśliwa tenisistka.

Magda ma 15 lat, jest absolwentką Gimnazjum w Ksawerowie.