Protest zorganizowany przez społeczny ruch "Dziewuchy Dziewuchom" będzie w poniedziałek, 7 listopada o godzinie 17.30. Dziewuchy zbiorą się przed łódzką siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 143.

- Rząd po raz kolejny podzielił Polaków na lepszych i gorszych, przegłosowując po jednym dniu pracy projekt „Za Życiem” - tłumaczą. - Wybiórcza forma jednorazowej pomocy 4.000 zł nie rozwiązuje żadnych problemów Polek decydujących się na urodzenie dziecka niepełnosprawnego, w tym w stopniu ciężkim, mogącego umrzeć zaraz po porodzie czy z gwałtu.

O co chodzi?

Sejm poparł program „Za życiem”. Zakłada on, że kobiety, które urodzą dziecko upośledzone lub nieuleczalnie chore, dostaną jednorazową pomoc – 4.000 zł.

- Projekt ten jest również niemoralną próbą przekupienia kobiet relatywnie niską kwotą, aby tylko donosiły powyższe przypadki ciąż. Co więcej, projekt ignoruje cierpienie kobiet z tzw. trudnymi ciążami, które poroniły lub których dziecko nie dożyje samego porodu, gwarantując wypłatę tylko w przypadku żywego urodzenia. W końcu proponowany projekt dzieli kobiety na lepsze i gorsze matki, a ich ciąże na mniej lub bardziej godne wsparcia państwa – dodają organizatorzy protestu.