Lech Sopór ze Zduńskiej Woli wygrał pierwszy z czterech turniejów szachowego Grand Prix im. Edwarda Kędzierskiego. Wygrał 7 partii wszystkie siedem partii i zdobył 6,5 punktu. Sopór jest zwycięzcą ubiegłorocznej edycji zawodów i głównym faworytem.

W niedzielę w kawiarni Parkowa w Parku Wolności przy szachownicach zasiadło aż 30 zawodników.

- Poziom jest o wiele wyższy niż w zeszłym roku - mówi Krzysztof Długosz, organizator zawodów. - Nawet jeden z czołowych łódzkich szachistów, Paweł Flis, zajął zaledwie dziewiąte miejsce.

Na 2. pozycji znalazł się Przemysław Walczak z Łodzi. Spośród pabianiczan najwyżej uplasowała się Liliana Leszner z PTC. Była 3. Bardzo dobrze wypadł mistrz Pabianic - zaledwie 13-letni Maciek Siąkowski. Zdobył 5 punktów i wywalczył 4. pozycję. Przegrał jedynie ze zwycięzcą Lechem Soporem. Na 5. miejscu był Józef Kaczmarek z PTC.

Drugi turniej Grand Prix szachiści rozegrają w niedzielę 18 lipca o godz. 11.00 w kawiarni Parkowa.