Jest to bardzo dobry sprawdzian technicznych możliwości pracy radiostacji amatorskich, jako stacji zabezpieczenia łączności na wypadek klęsk żywiołowych lub innych zdarzeń skutkujących brakiem zasilania.
 
- Nasz klub po raz czwarty brał udział w tych zawodach - mówi ich uczestnik. - Odbywają się one w każdy pierwszy, pełny weekend września. Rozstawiamy namiot, rozwieszamy pomiędzy drzewami anteny, uruchamiamy agregat i przez 24 godziny nawiązujemy łączności z innymi, podobnymi do nas stacjami w 1 regionie IARU.

W tym roku wykonali 419 łączności z 31 krajami.

Tydzień wcześniej również na Lewitynie urządzili I Piknik Rodzinny pod patronatem prezydenta Pabianic. Udział w spotkaniu wzięło ponad 150 osób, radioamatorów z Pabianic, Łodzi, ale też z Warszawy, Łowicza i Wrocławia. Były konkursy z nagrodami dla najmłodszych i loteria fantowa.

- Od wakacji 2015 r. pracujemy również pod znakiem SP7ZHP. Można nas było usłyszeć z Mrzeżyna, z obozu Hufca ZHP Pabianice – mówi jeden z uczestników.

Cały sierpień był poświęcony na pracę pod okolicznościowym znakiem HF0MK. Wraz z klubem ze Zduńskiej Woli brali udział w wydawaniu dyplomu poświęconego propagowaniu życia i działalności św. Maksymiliana Kolbego, w świecie krótkofalarskim kojarzonego ze znakiem SP3RN. Wykonali 1.322 łączności z 76 krajami na świecie.

- Pracowaliśmy również z terenu sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach - dodają.

W ramach Harcerskiego Startu 2015 w Małeczu za 2 tygodnie przeprowadzą zawody – ćwiczenia łączności kryzysowej. Zadaniem drużyn będzie przekazać poprawnie specjalny kod i przeprowadzić łączność z innymi uczestnikami. Będą to symulacje ćwiczeń łączności kryzysowej w wersji dla młodzieży.

Zapraszają na swoją stronę: www.sp7ptk.pl