Firma, która wygra przetarg na łatanie ubytków w jezdniach, załata 5.000 metrów kw. dziur. Ma też położyć nowy dywanik asfaltowy - 2.000 m kw.

Będzie co robić, bo dziurawa jest Smugowa (od Jankego do 20 Stycznia). Asfalt pokruszył się na Moniuszki, na Warszawskiej (od Rzgowskiej do Widzewskiej). Kiepsko wygląda 20 Stycznia przy kościele Miłosierdzia Bożego.

- Teraz sami doraźnie łatamy powiatowe ulice – mówi Krzysztof Habura, starosta. - Jesteśmy już po przetargu i wykonawcy udało się zrobić ulicę Wschodnią w Ksawerowie.

Gdy poprawi się pogoda, zobaczymy drogowców na Wspólnej (od przejazdu do Piątkowiska). Potem wejdą na ulicę Południową w Ksawerowie. W tym roku powiat planuje kontynuować układanie asfaltu na kolejnym odcinku ulicy Wileńskiej. W zeszłym roku prace zakończyli przy Niecałej.

- Od dwóch tygodni równiarka wyrównuje drogi gruntowe – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej, Stanisław Wołosz. - Zaczęliśmy już zamiatać ulice z pozimowego piasku.

Informacje o dziurach można zgłaszać do redakcji Życia Pabianic, tel. (42) 22 70 400 lub na maila: redakcja@zyciepabianic.pl.