Do żłobka z dofinansowaniem mogą zapisać dziecko mieszkańcy: Bychlewa, Gorzewa, Górki Pabianickiej, Hermanowa, Jadwinina, Konina, Kudrowic, Pawlikowic, Petrykoz, Piątkowiska, Rydzyn, Szynkielewa, Świątnik, Terenina, Woli Żytowskiej i Żytowic. Taką uchwałę przyjęła Rada Gminy Pabianice. Dlatego m.in. w pabianickim żłobku „u Lolka” zostanie utworzona nowa grupa, która liczyć będzie ośmioro dzieci.

– Żłobek działa u nas od ubiegłego roku. Mamy dzieci z Pabianic, teraz chętnie przyjmiemy te z gminy. Mamy możliwości, bo nasza placówka rozrasta się i właśnie adaptujemy drugie skrzydło budynku – mówi Andżelika Zawadzka, współwłaścicielka przedszkola i żłobka „u Lolka”.

Budynek mieści się za kościołem św. Maksymiliana Kolbego. Jest to miejsce zaciszne i spokojne. Na początku było tutaj jedynie przedszkole. Od roku funkcjonuje także żłobek. Czesne w żłobku dla dzieci z gminy Pabianice wynosić będzie 290 złotych. Do tego dochodzi opłata za wyżywienie. Rodzice mogą także przynosić je we własnym zakresie.

– Grupy żłobkowe są niewielkie, sale dla grup będą miały oddzielne sypialnie. Planujemy osobną stołówkę oraz nowatorski plac zabaw. Ze względu na zastosowaną nawierzchnię, będzie bardzo bezpiecznie – dodaje Andżelika Zawadzka.

Przedszkole i żłobek „u Lolka” mają własny plac zabaw, dlatego dzieci są na świeżym powietrzu codziennie.

Placówka prowadzi również nabór do żłobka i przedszkola dla dzieci z Pabianic. Przedszkole jest kameralne, grupy przedszkolne liczą 15 dzieci. Obecnie są trzy.

– Mamy już pierwszych absolwentów. Czwórka dzieci ukończyła tzw. „zerówkę” w naszym przedszkolu, od września idą do szkoły. Są świetnie przygotowani. Możemy się pochwalić, że wszystkie piszą i czytają – dodaje.