Piłkarze Włókniarza mogli wygrać jeszcze wyżej, gdyby nie odpuścili w drugiej połowie. Pierwszą bramkę strzelili już w 6. minucie. Jej autorem był Tomasz Łądka, który wykorzystał dokładne podanie Jacka Bernata. 6 minut później Bernat dobił strzał Mariusza Pietrzaka z rzutu wolnego i było 2:0. Trzecią bramkę zdobył znów Łądka. Strzelił głową po wrzutce Michała Kacprzyka z rzutu rożnego.

Jedyną bramkę goście zdobyli w 23. minucie. Spora w tym wina naszej obrony, która z braku roboty wyraźnie przysypiała. Włókniarz odpowiedział niemal natychmiast. Efektowną akcję Kacprzyka zakończył czwartą bramką Krzysztof Lechowski.

Po zmianie stron pabianiczanie nadal przeważali, ale uspokojeni wysokim prowadzeniem wyraźnie się zdekoncentrowali. Wynik ustalił Lechowski w 70. min. Po tym zwycięstwie Włókniarz ma tylko 1 pkt straty do prowadzącej w tabeli V ligi jedenastki z Koluszek.

Włókniarz: Stuleblak - Pietrzak, Rzeczycki, Dziuba, Stasiak - R. Kacprzyk, M. Kacprzyk (79. Macierzyński), Kosuń, Łądka - Lechowski (72. Chmielewski), Bernat.

***
KKS Koluszki - Burza Pawlikowice 0:0

ALE NIESPODZIANKA!

Piłkarzom z Pawlikowic nie dawano żadnych szans w konfrontacji z liderem tabeli. Ale kolejny raz okazało się, że w piłce nie ma pewniaków. Burza zagrała ambitnie, a na szczególną pochwałę zasłużyła ich defensywa. KKS miał optyczną przewagę, ale Burza była nie do przejścia.

Mało brakowało, by goście wywieźli z Koluszek trzy punkty. Bliscy strzelenia bramek byli: Paweł Jach i Marcin Kozłewski.

Burza: Pacha - Witkowski, Mielczarek, Świątek, Grzeszkiewicz - Sokołowski (80. Peć), M. Kozłewski, Błoch, S. Dynaryński - Jach (88. Wiszowaty), D. Kozłewski (90. M. Dynaryński).

***
MKS Tuszyn - PTC 0:4 (0:2)

WYSZLI Z DOŁKA

Piłkarze PTC znów zaskoczyli. Zwycięstwo nad Tuszynem przyszło im bardzo łatwo, a wysoką formę znów pokazał Grzegorz Krata. To właśnie on rozwiązał worek z bramkami. W 35. min dobił strzał Jarosława Banasiaka, a na 3 min przed końcem meczu strzelił 4. bramkę z rzutu karnego. Pozostałe gole zdobyli: Przemysław Sypniewski i Michał Stasiak.

PTC: Adamek - Kukuła, K. Kaczmarek, Ignatowicz, Skiba (70. Grochowski) - Pintera (80. Lipiński), Stasiak (80. Nowak), Banasiak, A. Kaczmarek - Krata, Sypniewski (46. Sulima).