Drużyna Big Stone Pabianice zajęła wysokie 5. miejsce w mistrzostwach Polski w plażowej piłce nożnej.

- To olbrzymi sukces. W zeszłorocznej edycji tej imprezy zajęliśmy siedemnaste miejsce - mówi Jacek Włodarczewski, menedżer drużyny.

Turniej Lech Beach Soccer Tour 2004 zorganizowano na plaży w Ustce. Rywalizowały 32 najlepsze drużyny w kraju. Pabianiczanie byli czarnym koniem rozgrywek. Jak burza przeszli przez fazę grupową. Pokonali aż 9:1 drużynę z Poznania i 8:0 zespół ze Słupska. W meczu na szczycie grupy wygrali 5:3 z Iwtourem Ustka - drużyną Mirosława Iwana - brata pomocnika piłkarskiej reprezentacji Polski - Tomasza.

- W opinii kibiców to był najładniejszy mecz mistrzostw - mówi Jacek Włodarczewski. - W ich barwach grał Czesław Owczarek, reprezentant Polski w plażowej piłce nożnej. Ale my i tak byliśmy lepsi.

Po wyjściu z grupy nasi po trudnym pojedynku wygrali z KP Owlex Łódź 3:2. Zatrzymał ich dopiero Hurtap Łęczyca w ćwierćfinale imprezy. Wygrał 5:3.

- To w pełni zawodowy skład. Trenują trzy razy w tygodniu, bo mają jedyne w Polsce profesjonalne boisko do beach soccera - mówi Włodarczewski.

Nasi "bosi" piłkarze wywalczyli też tytuł mistrzów okręgu łódzkiego. Byli najlepszą drużyną z naszego regionu.

- Zaszliśmy wyżej niż dobre kluby z Łodzi i regionu: Mykogen, Magic, Indesit. Oni nawet nie wyszli ze swoich grup - cieszy się Włodarczewski.

Najskuteczniejszymi snajperami w pabianickim zespole byli: Wojciech Polakowski i Piotr Dubiela. Mistrzem Polski został Drink Team ze Szczecina (drugi raz z rzędu). Na zakończenie kibice zobaczyli turniej pokazowy. Zmierzyły się w nim trzy zespoły: Przyjaciele Tomka Iwana z Jerzym Dudkiem, Sebastianem Milą i Piotrem Świerczewskim, drużyna artystów polskich z Michałem Milowiczem oraz gwiazdami Big Brothera i Baru, a także Drużyna Gwiazd Ligi Holenderskiej.

---
Big Stone grał w składzie (na zdjęciu): na górze do lewej – Krzysztof Lechowski (Włókniarz), Łukasz Łabędzki (Ceramika Paradyż), Piotr Dubiela (Kotwica Kołobrzeg), Robert Rzeczycki (Włókniarz), Jacek Włodarczewski, Piotr Golański (ŁKS), Robert Wiśniewski. Leżą – Krzysztof Pakulski (Stal Głowno), Grzegorz Gorący (Unia Skierniewice), Mariusz Jabłoński (Stal Głowno), Wojciech Polakowski.