Oto oświadczenie starosty w sprawie ronda: 

W imieniu władz Powiatu Pabianickiego serdecznie przepraszam za utrudnienia i stres tych z państwa, którzy w niedzielę i część poniedziałku przekraczali skrzyżowanie ulic Waltera-Jankego, 20 Stycznia i Myśliwskiej.

Było to wynikiem rozpoczęcia prac nad długo oczekiwanym na tym skrzyżowaniu rondem. Wykonawca robót namalował na jezdniach znaki poziome oraz na środku skrzyżowania okrąg, który miał być pomocny do ustawienia gumowych krawężników i elementów prefabrykowanych, wynoszących „wysepkę” ronda ponad poziom asfaltu.

I chociaż znaki pionowe, które są nadrzędne w stosunku do poziomych, wskazywały, że organizacja ruchu się nie zmieniła, czyli pierwszeństwo mieli jadący po ulicy 20 Stycznia, to namalowany okrąg wprowadzał kierowców w błąd i dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

Od poniedziałku (przed godziną 15.00) oznakowanie skrzyżowania jest już kompletne, w tym tygodniu rozpocznie się montowanie elementów. Prace te  planujemy zakończyć do 12.10.2015 r.

Po może niezbyt fortunnym początku będziemy mieli pierwsze w Pabianicach rondo, potrzebne w tym miejscu, które upłynni ruch, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo.

 

Krzysztof Habura

Starosta Powiatu Pabianickiego