- Są wydrukowane według nowego wzoru, czyli z herbem miasta, zamiast z logo MZK – informuje Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent. - Do wyczerpania zapasów te nowe będą sprzedawane równolegle z biletami wydrukowanymi według starego wzoru.

Na razie do sprzedaży wejdą tylko te za 2,60 zł i 1,30 zł. Pozostałe - po wyczerpaniu zapasów starych biletów.

 

Jak podaje portal internetowy  www.komunikacjapabianice.pl/:

Zamiast logo MZK, jest na nich umieszczony herb Pabianic. Zmieni się również kolorystyka. Po co ta zmiana? Od początku roku emitentem biletów nie jest już Miejski Zakład Komunikacyjny, lecz miasto. Od stycznia pieniądze pochodzące ze sprzedaży biletów nie trafiają już do kasy MZK, ale stanowią przychód budżetu miasta. Wraz z tą zmianą zmodyfikowany został wygląd biletów autobusowych. Ceny biletów pozostają niezmienione.
Do sprzedaży trafią na razie nowe bilety jednorazowe jednostrefowe – za 1,30 zł (ulgowe) i 2,60 zł (normalne). Pozostałe nominały będą ukazywać się sukcesywnie w nowej szacie graficznej, po wyczerpaniu dotychczasowych zapasów. Bilety z nową szatą graficzną (czyli z herbem miasta) i starą szatą graficzną (z logo MZK) będą oczywiście sprzedawane i honorowane na takich samych zasadach.