Produkty te pozwolą poprawić warunki panujące w ośrodku, gdzie przebywa około 40 osób bezdomnych. Doposażą aneks kuchenny oraz punkt wydawania odzieży, umożliwią dezynfekcję rąk i zabezpieczenie żywności, a tym samym pomogą w ochronie przed zachorowaniami na COVID-19.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji Habitat oraz Ikei, że o nas pomyśleli i okazali dobre serce. Są to naprawdę niezbędne dla nas przedmioty, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w naszej placówce- zapewnia Klaudiusz Majtka, prezes pabianickiego koła TPBA.

W czasie epidemii potrzeby osób bezdomnych zeszły na dalszy plan. Dla Ikea, dom to najważniejsze miejsce, gdzie powinniśmy zostać dla bezpieczeństwa swojego i innych. 

- Niestety osoby wykluczone nie mają takiej możliwości. Dlatego tak ważne jest prawidłowe przygotowanie i funkcjonowanie ośrodków wspomagających osoby zagrożone bezdomnością- zapewnia Katarzyna Dulko-Gaszyna, Dyrektorka ds. Zrównoważonego Rozwoju, stojąca w IKEA na czele Krajowej Grupy ds. Wsparcia Społecznego na czas przeciwdziałania rozprzestrzenia się koronawirusa w Polsce. 

Habitat for Humanity od lat zajmuje się wsparciem osób borykających się z problemami mieszkaniowymi i przeciwdziałaniem bezdomności. Jej akcja jest ogólnopolska. 

- My rozpoznajemy potrzebę i potrzebne środki, a partnerzy biznesowi potrafią dopasować procesy i środki materialne. Co równie ważne, obie strony polegają na sobie jako specjalistach w swojej dziedzinie. Życzylibyśmy sobie, by nasza współpraca z IKEA Polska stała się zaczątkiem większej mobilizacji międzysektorowej na rzecz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa najsłabszych- podkreśla Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Prezes Fundacji Habitat for Humanity Poland.