Prezydent miasta chce sprzedać nieruchomości przy ul. Reymonta 22 o pow. 920 metrów kw. Cena wywoławcza - 350.000 zł plus podatek VAT. Przetarg odbędzie się 23 października w ratuszu.

Działką zainteresowany jest Irlandczyk, który zamierza budować kamienicę z mieszkaniami pod wynajem. Wcześniej kupił już działkę sąsiednią przy ul. Poniatowskiego i prywatną działkę przy Reymonta.

- Też o tym słyszałam. To bardzo dobry pomysł - uważa naczelnik Jadwiga Myczkowska z Urzędu Miejskiego. - Nowa elegancka i nowoczesna nieruchmość na pewno ożywi ten rejon miasta .

Kilku Irlandczyków przyjechało robić interesy w Pabianicach po zeszłorocznej wizycie w Irlandii prezydentów Zbigniewa Dychty i Jarosława Cichosza. Inwestują w nieruchomości.


Prezydent wystawił też na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej przy ul. Sejmowej 3 i naniesień budowlanych. Działkę o pow. 5.769 m kw. ogrodzoną i zabudowaną trzema parterowymi budynkami magazynowymi (o pow.1.092,22 m kw.) wycenił na 900.000 zł. Przetarg odbędzie się 23 października.