Urząd pracy pracuje w godzinach 7.30-15.30.

- Wszyscy pracownicy są w pracy, nie ma zmianowości ani systemu rotacyjnego. Nie ma też możliwości pracy zdalnej. System rotacyjny zastosowany jest tylko wobec informatyków, aby nie dopuścić do zachorowania obu panów, bo wtedy nie będzie możliwości pracy urzędu – informuje Magdalena Werstak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach. - Pracownicy urzędu przyjmują interesantów tylko i wyłącznie po telefonicznym umówieniu się z danym pracownikiem.

W budynku A przyjmowane są osoby do rejestracji i informacji przed rejestracją.

- Stanowiska obsługi wyposażone są w szklane przegrody. Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników i interesantów osoby przyjmowane są pojedynczo na wyznaczone godziny, dlatego prosimy naszych klientów o punktualność.

W budynku B na parterze przygotowano trzy pokoje, w których przyjmowani są interesanci w pozostałych sprawach takich jak: pośrednictwo, staże, prace interwencyjne, dotacje, kfs i cudzoziemcy.

- Przygotowaliśmy w budynku B poczekalnię dla maksymalnie trzech osób, aby zachować odstępy między klientami. Po umówieniu się z pracownikiem urzędu na daną godzinę osoba będąca przed budynkiem B dzwoni do pracownika z informacją, że oczekuje i wówczas pracownik schodzi do parter i wpuszcza klienta do nazywanego przez nas "pokoju covidowego", wyposażonego w plexi i dezynfekowanego po każdej wizycie – wyjaśnia Magdalena Werstak.

Od 1 stycznia 2021r. powinna ruszyć kolejna sala obsługi dla interesantów. Będzie ona zlokalizowana w sali obsługi agencji Banku PKO BP, która zaprzestaje działalności z końcem października.

- Osoby bezrobotne pobierające zasiłki proszone są o założenie konta bankowego – apelują urzędnicy z PUP.

Jeśli tego nie zrobią zasiłki będą od 1 listopada wypłacane w każdej placówce banku PKO BP na terenie kraju.

Koronawirus Covid – 19 pojawił się również w filii PUP w Konstantynowie Łódzkim. Zakażona była jedna z pracujących tam pań. Urzędnicy zakończyli kwarantannę i w piątek wrócili do pracy.